«وکیوم تراپی» از مرگ قطعی انسانها جلوگیری می کند

«وکیوم تراپی» از مرگ قطعی انسانها جلوگیری می کند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، بیماران زیادی از جمله افراد مبتلا به دیابت یا ۱۵۰ هزار نفر از مصدومین حاد حوادث رانندگی ممکن است به انوع دیرپای از زخم ها مبتلا شوند که به راحتی التیام پیدا نمی کند . سیستم وکیوم تراپی به تیم پزشکی کمک می کند تا روند مداوای جراحت های بیماران را تسریع بخشند . در صورت عدم التیام این زخم ها ممکن است نیاز باشد که یکی از اعضای بدن بیمار قطع شود و یا حتی فوت کند ، به همین خاطر به دستگاهی نیاز است که زخم را به شکل علمی از موضع بیرونی تحت پوشش قرار دهد تا به شکل گیری پوست و بهبود زخم کمک کند ، دستگاه وکیوم تراپی ، سیستمی است که این وظیفه را بر عهده دارد .

بومی سازی فناوری

در سال ۱۳۹۰ مسئولین شرکت طب تجهیز پایا اعلام کردند که برای اولین بار موفق به بومی سازی تکنولوژی ساخت سیستم وکیوم تراپی شده اند . حال مدیران این مجموعه دانش بنیان می گویند که با توجه به تلاش های مستمر واحد تحقیق و توسعه شرکت توانسته اند وزن این دستگاه پرتابل را از ۱۲ کیلو به ۳ کیلوگرم کاهش دهند و با توجه به بازخورد مصرف کنندگان ورژن سوم این محصول را به صورت اختصاصی به بازار عرضه کنند.

بهمن شفیعی مدیر این شرکت بیان می کند : با توجه به احساس نیاز مبرم به این محصول در کشور و عدم موافقت شرکت های سازنده خارجی جهت فروش این فناوری به کشورمان ، به همت متخصصان جوان ایرانی موفق به ساخت این دستگاه شدیم .

در سال جاری نیز ورژن ارتقاء یافته محصول را به بازار عرضه کرده ایم . با توجه به پژوهشهای واحد R ;D شرکت در نظر داریم که به زودی ورژن ۵ این محصول را نیز که بسیار با کیفیت تر است به شبکه بهداشت و درمان کشور عرضه کنیم . با توجه به اینکه در صورت عدم التیام برخی زخم ها بیمار ممکن است با قطع عضو و حتی مرگ رو به رو شود ، این محصول دانش بنیان توانسته جان بیش از ۷ هزار بیمار را از مرگ قطعی نجات دهد . تا کنون ۲هزار نفر از پرسنل درمانی کشور اعم از پرستار و تکنیسین برای استفاده صحیح از این سیستم آموزش دیده اند .

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات