تجهیز زیر ساخت‌های استان گلستان را با تمام توان انجام می‌دهیم

تجهیز زیر ساخت‌های استان گلستان را با تمام توان انجام می‌دهیم

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در گفتگویی کوتاه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه استان گلستان در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان ضعیف عمل کرده است، بیان کرد: حمایت از مراکز نوآوری پارک علم و فناوری کارخانه‌های نوآوری و تجهیز و زیرساخت‌های استان را در دستور کار خود قرار داده ایم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین بخش از سفر یک روزه اش به استان گلستان از شرکت دانش بنیان نیاک بازدید کرد. این شرکت دانش بنیان که در حوزه تولید داروهای گیاهی فعال است توانسته با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی ۵۰ قلم داروی گیاهی به بازار عرضه کند. این شرکت با صادرات داروهای گیاهی به کشورهای آسیایی ضمن جلوگیری از خروج ارز برای کشور ارزآوری نیزبه همراه داشته است.

ستاری در ادامه سفرش به استان گلستان به مرکز نوآوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی این استان رفت. این مرکز نوآوری در فضایی با مساحت ۷۰۰ متر مربع با عنوان مرکز نوآوری سلامت و فناوری حوزه سلامت راه اندازی شده است و در آن نمونه سازی، تجاری سازی ایده ها و محصولات حوزه مهندسی پزشکی را پیگیری می شود. «ایجاد و توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در حوزه سلامت»، «ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت و بستری جهت رشد و پرورش ایده‌های نو در حوزه سلامت»، «معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها جهت ایجاد کسب‌وکارهای جدید در حوزه سلامت»، «تجاری‌سازی نتایج تحقیقات کاربردی و ثروت‌آفرینی» و«حمایت از نوآوران و فناوران حوزه سلامت» از دیگر اهداف این مرکز نوآوری است.


همچنین معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه سفر به استان گلستان از محل کارخانه نوآوری گرگان دیدن و دستورات لازم برای تسریع در ساخت کارخانه نوآوری گرگان را صادر کرد. این کارخانه نوآوری با هدف جذب شتاب‌دهنده‌ها، استارتاپ ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، سرمایه‌گذاران و برگزاری رویدادها و فعالیت‌های موثر در ارتقای کارآفرینی و نوآوری و فناوری در حوزه‌های شهری، بانوان، روستایی ایجاد شده است.

کارخانه نوآوری با در اختیار گذاشتن فضای کاری مشترک و با کنارهم قرار دادن استارتاپ ها، تیم های خلاق و مشاوران متخصص، هم افزایی منحصر به فردی را ایجاد می کند.


شرکت دانش بنیان صنعتی پویندگان پزشکی پردیس دیگر میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این سفر یک روزه بود. این شرکت که دارنده نشان صادرات به اتحادیه اروپا است، به عنوان تولید کننده ایمپلنت‌های ارتوپدی و نیل‌های اینترلاک، با بهره گیری از نیروهای متخصص دانشگاهی در امر تولید و تحقیق و توسعه با هدف نوآوری و ارائه خدمات به بیش از ۱۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور، با صادرات به کشورهای اروپایی و آسیایی ضمن خروج جلوگیری از خروج ارز برای کشور ارزآوری به همراه داشتند.

سورنا ستاری در ادامه از شرکت کیمیا پژوهان خاور شیمی که در شهرک صنعتی گنبد مستقر است بازدید کرد. این شرکت دانش بنیان که در حوزه تولید محصولات شیمیایی پیشرفته (اسید سولفونیک) فعالیت داردتوانسته با تولید ۱۰۰ تن اسید سولفوریک در روز زمان جلوگیری از خروج از برای کشور ارزآوری هم داشته باشد .


ستاری در ادامه از محل کارخانه نوآوری گنبد بازدید می کند. هدف از ایجاد کارخانه نوآوری گنبد که در فضای تقریباً ۷ هزار متری و با همکاری دانشگاه گنبد ایجاد شده است نمونه سازی ایده ها،تجاری سازی آنها و ایجاد شرایط مناسب برای استارتاپ ها و شرکت های نوپا است.

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات