سوچن " از شرکت های خلاق مستقر در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان *عضو شورای جهانی صنایع دستی* شد

سوچن " از شرکت های خلاق مستقر در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان *عضو شورای جهانی صنایع دستی* شد

مینا شیرانی موسس گروه سوچن و مدیرعامل شرکت مکران اکسون از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: ایمیلی از خانم غدا هیجاوی، رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی دریافت کردیم که در آن خبر بررسی پرونده گروه سوچن در ششمین اجلاس هیئت رئیسه شورا در ازبکستان که شهریور ماه گذشته برگزار گردید؛ اعلام و عضویت ما در شورای جهانی صنایع دستی و همچنین شورای منطقه آسیا و اقیانوسیه تایید شد.
شورای جهانی صنایع دستی سازمانی غیرانتفاعی و زیر مجموعه یونسکو است که با هدف ارتقای جایگاه صنایع دستی بنیان نهاده شد. شورای جهانی صنایع دستی در تاریخ دوازده ژوئن ۱۹۶۴ توسط آیلین آزبورن وب در نیویورک با هدف ارتقای جایگاه صنایع دستی، تقویت ارتباط میان هنرمندان صنایع دستی سراسر جهان، تشویق، یاری رسانی و ارائه مشاوره به آنان در حوزه شیوه‌های درآمدزایی، کاربردی و به روز کردن صنایع دستی در عین حفظ میراث گذشتگان و استفاده از فناوری‌های مدرن در راستای دستیابی به بازارهای جدید، بنیان نهاده شد.
با راه‌اندازی شورای جهانی، صنایع دستی و سنتی به صورت بخشی از حیات فرهنگی و اقتصادی ملت‌ها، مورد توجه قرار گرفت. این شورا در ابتدا با شمار محدودی از اعضا کار خود را آغاز کرد، اما هم‌اکنون، ۹۰ کشور جهان را تحت پوشش دارد و دبیرخانه آن در شهر آمستردام کشور هلند قرار دارد. کشور ایران، از سال ۱۳۴۷ شمسی از طریق سازمان صنایع دستی کشور به عضویت این شورا درآمد و در مجمع آسیا و اقیانوسیه آن، مشغول به فعالیت شد

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

  پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

  پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان یک پارک علم و فناوری در شهر زاهدان می باشد

   نظرات