محققین منتخب ماهیانه تا ۳۰ میلیون ریال حق الزحمه دریافت می‌کنند

محققین منتخب ماهیانه تا ۳۰ میلیون ریال حق الزحمه دریافت می‌کنند

دوره تحقیقاتی پسادکتری با هدف عمیق‌تر شدن تخصص و دانش تحقیقاتی در موضوعی خاص ارائه می‌شود. در این دوره‌ها، فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری تخصصی با جذب پژوهانه از موسسات حامی پژوهش، نزد اساتید و سرآمدان علمی دوره‌های تحقیقاتی را می‌گذرانند. فدراسیون سرآمدان علمی ایران نیز در چند سال گذشته با هدف حمایت از فارغ‌التحصیلان داخل کشور و کمک به ارتقاء کیفیت پژوهش کشور، از این دوره‌های تحقیقاتی حمایت کرده است .

مطابق آیین‌نامه فدراسیون، سرآمدان علمی منتخب هر سال، سهمیه جذب و همکاری با ۱ الی ۲ محقق پسادکتری را دارند. در این دوره‌ها، فارغ‌التحصیلان دکتری داخل کشور (که دارای حداقل یک مقاله با ضریب تاثیر بیشتر از ۵ باشند) نزد سرآمدان علمی، دوره‌های تحقیقاتی خود را سپری می‌کنند و به آنها ماهانه مبلغ ۳۰ میلیون ریال (در شهر تهران) و ۲۵ میلیون ریال (در شهرستان‌ها) حق‌الزحمه پرداخت می‌شود. به این افراد همچنین پژوهانه معادل ۵۰ میلیون ریال برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی پرداخت می‌شود .

مراحل جذب این حمایت ها

برای جذب این حمایت‌ها ضروری است که شخص متقاضی فارغ التحصیل مقطع دکتری داخل کشور باشد و از زمان فارغ التحصیلی، بیش از ۴ سال نگذشته باشد. همچنین حداقل یک مقاله در نشریات برتر فدراسیون یا نشریات با ضریب تاثیر (IF) بالاتر از ۵ داشته باشد.در صورت داشتن این شرایط، متقاضی سوابق علمی خود را به فدراسیون سرآمدان علمی ایران ارسال کرده و پس از تایید نهایی توسط فدراسیون، دوره تحقیقاتی پسادکتری خود را شروع خواهد کرد .

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا به واسطه نهادهای مانند فدراسیون سرآمدان علمی، در جریان تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی شانه به شانه محققان حرکت کند و در چهارچوب امکانات و اختیارات موجود، بیشترین حمایت ممکن را از پژوهشگران واقعی به عمل آورد.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/ ۳۳


اخبار مرتبط:


دومین نشست سرآمدان علمی ایران برگزار شد

حضور ۱۳ استاد شریف در فهرست سرآمدان علمی کشور

معرفی ۷۷ محقق کشور به عنوان سرآمدان علمی

اقدامات ایران برای دستیابی به مرجعیت علمی جهان/شاخص‌های انتخاب سرآمدان علمی

دانشجویان دکتری پژوهانه ۵۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات