کارخانه نوآوری البرز طی تعامل معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، استانداری البرز و شهرداری کرج راه اندازی می شود

کارخانه نوآوری البرز طی تعامل معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، استانداری البرز و شهرداری کرج راه اندازی می شود

نماینده عالی دولت در استان البرز از امضای تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری استان طی تعامل معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، استانداری البرز و شهرداری کرج در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز ، شهبازی در نشست بررسی پیش نویس تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری البرز که روز یکشنبه با حضور دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، افزود: روند امور شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و در مجموع آر اند دی را با اشتیاق فراوانی دنبال می کنم.
وی ادامه داد: بر این باور هستم که دنیای آینده به دانش بنیان ها و فناوری های نوین تعلق دارد بنابراین باید زمینه توسعه کمی و کیفی این امر مهم و تحول ساز را فراهم کنیم.
شهبازی گفت: از مدت ها پیش با مشاهده تپه مرادآب و موقعیت بسیار خوب آن در نظر داشتم که چه پیشنهاد ویژه ای می توان برای این منطقه داد.
وی افزود: اکنون ایجاد کارخانه نوآوری را با شور و شعف فراوان دنبال می کنم و از هیچ تلاشی برای به ثمر رسیدن آن فروگذار نخواهم کرد.
استاندار البرز اضافه کرد: از هر ۳ معاون استانداری خواستم که در این موضوع همراهی لازم را داشته باشند و در راس امور نیز شخصا حضور خواهم داشت.
وی گفت: یکی از بزرگترین آرزوهایم توسعه فن اوری های نوین، استارت آپ ها، صنایع دانش بنیان و بویژه تحقق و به ثمر رسیدن پروژه کارخانه نوآوری استان است.
شهبازی افزود: البرز دومین استان کشور در فروش محصولات دانش بنیان است و پروژه هایی همچون اشتغال مهارت محور را نیز به صورت پایلوت در این استان اجرایی کردیه ایم.
وی عنوان کرد: کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در پاییز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان از عزم جدی استان برای اشتغالزایی و رونق تولید دارد.
استاندار البرز گفت: برای رونق تولید و اشتغال بویژه در بخش دانش بنیان با مجموعه استان به فهمی مشترک رسیده ایم و بدون شک با همراهی و تعامل این امر را دنبال خواهیم کرد.
وی افزود: آمادگی کامل را برای کمک به شهرداری کرج و امضای تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری استان داریم.
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان نیز در این نشست با بیان اینکه حضور دکتر شهبازی در استان البرز خیال معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری را در خصوص فعالیت های دانش بنیان، استارت آپ ها و... راحت کرده است، گفت: بر این اساس به این باور رسیده ایم که استاندار البرز حامی چنین اقداماتی در استان است.
پرویز کرمی افزود: اکنون با همراهی شهرداری کرج و حمایت استاندار البرز، عملا امور اجرایی کارخانه نوآوری البرز آغاز شده است.
وی از حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور برای امضای تفاهم نامه در البرز خبر داد.
لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری البرز

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری البرز

  پارک علم و فناوری البرز

  زمینه فعالیت جامع

   نظرات