دعوت مردم و مسئولان به استفاده از ظرفیت‌های کسب وکارهای اینترنتی برای مهار ویروس کرونا

دعوت مردم و مسئولان به استفاده از ظرفیت‌های کسب وکارهای اینترنتی برای مهار ویروس کرونا

بیانیه انجمن کسب و کارهای  اینترنتی

دعوت مردم و مسئولان به استفاده از ظرفیت های کسب وکارهای اینترنتی برای مهارویروس کرونا

هموطنان و مسئولان گرامی،

۱- در طی هفته‌های اخیر، با توجه به شیوع ویروس کرونا در وضعیت ویژه‌ای در کشور قرار گرفته‌ایم که اقشار مختلف مردم، مسئولان و کسب و کارها را همزمان در جبهه‌های مختلف درگیر کرده است. شکی نیست که در این شرایط، نیازهای بهداشتی و ایمنی مردم برای پیشگیری و کنترل در اولویت همه نهادها، سازمان‌ها در بخش‌های دولتی و غیردولتی قرار دارد و واضح است غلبه بر این پدیده نامیمون مشترکِ بهداشتی و اقتصادی، بدون هم‌دلی همه‌جانبه و عزم یکپارچه ملی امکان پذیر نیست.

۲- طی روزهای اخیر شاهد بوده‌ایم تلاش می‌شود ظرفیت‌های اقتصادی کشور برای مبارزه با این بیماری بسیج شود و همه می‌دانیم رسیدن به عزم ملی در این مسیر نیازمند فراهم آوردن فضای مناسب برای گردش اقتصادی است. ما از این بیماری عبور خواهیم کرد اما می‌دانیم تبعات اقتصادی این بیماری، تا مدت‌ها کسب و کارها را دچار خود خواهد ساخت. ظرفیت‌های اقتصاد دیجیتال به لطف کسب و کارهای استارتاپی در چند سال اخیر به یک جریان جدی اقتصادی تبدیل شده و این اتفاق موجب شده که کارآفرینان جوان، پویا و تازه‌نفس به کمک زیرساخت‌های آنلاین در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار گیرند و می‌توان با استفاده از این پتانسیل، اقدامات جددی برای کاهش تبعات اقتصادی انجام داد.

۳- در چنین شرایطی ایجاد همدلی و وفاق همه‌جانبه ملی، بیشتر از گذشته مورد نیاز است و کارآفرینان اقتصاد دیجیتال که به عنوان سربازان خط مقدم جنگ با بحران در حال فعالیت و مبارزه شبانه‌روزی هستند همواره از همراهی مشتقانه مردم و حمایت دلسوزانه مسئولان انگیزه خواهند گرفت.

۴- متاسفانه طی روزهای اخیر شاهد برخی برخوردهای نادرست و دلسرد کننده با موفق‌ترین کسب و کارهای آنلاین کشورمان بوده‌ایم. برخی از کسب و کارهای اینترنتی، با جوسازی‌های رسانه‌ای خلاف واقع نیزمواجه شده‌اند. واضح است در این شرایط حساس این نوع برخوردها  نتیجه‌ای جز دلسردی و ناامیدی از مشارکت  همه جانبه  در بر نخواهد داشت. کسب و کارهای اینترنتی و زیرساخت‌های دیجیتال در حال حاضر بهترین فرصت برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت اقتصاد دیجیتال در مواجهه با این بحران هستند.

۵- به همگان و به خصوص به مسوولان محترم توصیه می‌کنیم  از ظرفیت کسب و کارهای اینترنتی  به نفع جلب مشارکت همگانی بهره بگیرند تا به  امید خداوند متعال بتوانیم ازاین شرایط سخت و بحرانی سربلند بیرون بیاییم.

انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی (فروشگاه‌های اینترنتی شهر تهران)

لینک اصل خبر در سایت انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران (کسب کارهای اینترنتی)

  منبع خبر

  انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران (کسب کارهای اینترنتی)

  انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران (کسب کارهای اینترنتی)

  انجمن کسب و کارهای اینترنتی می کوشد تا با ایجاد بستری مناسب برای تمامی نقش آفرینان فعال در زیست بوم (اکوسیستم) فناوری اطلاعات علاوه بر اینکه به حمایت

   نظرات