همزمان با مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمانشاه‌؛ نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری استان افتتاح شد

همزمان با مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمانشاه‌؛ نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری استان افتتاح شد

طی مراسمی به مناسبت هفته پژوهش از ۷۰ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمانشاه تجلیل و نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری استان افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، در این مراسم که امروز(۱۸ آذر) با حضور معاون استاندار و مسئولان دانشگاه های استان  و رییس پارک علم و فناوری استان برگزار شد، محمد نبی احمدی رئیس دانشگاه رازی طی سخنانی بااشاره به دستاوردها و اقدامات خوبی که طی چهار سال گذشته در استان بدست آمده، اظهار کرد: اگر بخواهیم وضعیت حوزه علم را هم در استان بررسی کنیم، باید گفت که علیرغم توان علمی بسیار خوبی که داریم، اما در بحث تجهیزات با مشکلاتی مواجه بوده ایم.

وی ادامه داد: دانشمندان و پژوهشگران برتر استان در این مدت توانمندی های زیادی داشته اند، اما از تجهیزات خوبی برای نشان دادن این توان برخوردار نبوده ایم.

رئیس دانشگاه رازی اضافه کرد: گاها کمبود تجهیزات مشکلاتی جدی برای پژوهشگران ما بوجود آورده، بگونه ای که در حال حاضر این مسئله در دانشکده نفت و پتروشیمی ارتباط آن را با صنعت دچار مشکل کرده است.

وی با تاکید براینکه مسئولین استانی باید برای حوزه پژوهش در استان دانشگاه را یاری کنند، گفت: دانشگاه کردستان طی سال گذشته از استانداری این استان حدود ۴۰ میلیارد تومان بودجه گرفته، این درحالی است که طی این مدت استانداری کرمانشاه ریالی به دانشگاه رازی کمک نکرده که این مسئله نیاز به بازنگری دارد.

احمدی متذکر شد: اگر جامعه علمی استان از این گونه حمایت ها بهره مند نشود، مرجعیت علمی که در سنوات گذشته داشته زیر سوال می رود و نمی توان به آن جایگاه سابق دست پیدا کند.

وی افزود: باید با نهایت وفاق و همدلی و همکاری هم برای پیشرفت دانشگاه های استان قدم برداریم و ارتباط عمیقی بین صنعت و دانشگاه شکل گیرد تا جایگاه سابق گذشته خود را بازیابیم و شعار سال را تحقق بخشیم.

رئیس دانشگاه رازی یادآورشد: اگر این مسئله عملی شود و بتوانیم مشکلات جامعه صنعتی را حل کنیم می توان قدم های بعدی را بلندتر برداشت و دانشگاه را به سمت مهارت افزایی پیش برد.

وی با تاکید براینکه دانشگاه مهارت افزا دانشجویانی بامهارت را وارد جامعه می کند، گفت: عدم تحقق این مسئله دانشجویان بی مهارتی را وارد جامعه می کند و یا اینکه عموما وارد شغل های مرتبط با رشته تحصیلی خود نمی شوند.

افتتاح مجازی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان کرمانشاه

رئیس پارک علم و فناوری استان در این مراسم گفت: نمایشگاه مجازی دستاورد‌های پژوهش و فناوری کرمانشاه از امروز ۱۸ تا ۲۵ آذر بصورت مجازی برگزار می‌شود.

سیامک آزادی با اشاره به اینکه این دومین سالی است که نمایشگاه بصورت مجازی برگزار می‌شود افزود: تاکنون ۴۷ دستگاه اجرایی مراکز آموزشی و دانشگاهی ۳۵۸ محصول و  ۳۲۱ دستاورد خود را برای عرضه در این نمایشگاه معرفی کرده اند.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه مجازی می‌توانند به نشانی WWW.P.KTI.IR  مراجعه کنند.

در ادامه ۲۹ نفر از پژوهشگران برتر از دانشگاه های مختلف استان، ۹ نفر از پژوهشگران مراکز تحقیقاتی و ۱۹ نفر از پژوهشگران برتر دستگاه های اجرایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین دکتر سیامک آزادی به عنوان پژوهشگر  برگزیده  جهاددانشگاهی استان در سال ۱۴۰۰ معرفی شد

در پایان این مراسم  ۹ فناور برتر از دانشگاه‌ها و صنایع استان و سه فناور برتر پارک علم و فناوری  استان کرمانشاه مهندس احد قبادی مدیر عامل شرکت صنایع شیمیایی بیستون،مهندس احسان محمدی رایگانی

مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات راشا

مهندس حسین  اشرفی مدیر عامل  شرکت تعاونی ۲۸۷۴ تیبا دارو  معرفی شدند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه یک پارک علم و فناوری در شهر کرمانشاه می باشد

   نظرات