قرارگاه مشترک پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی استان افتتاح شد


همزمان با هشتادونهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی، «قرارگاه مشترک پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی خراسان رضوی»، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از دبیرخانه انجمن شرکت های دانش بنیان استان حخراسان رضوی؛ مهم‌ترین دستور کار هشتاد و نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در جلسه روز پنج شنبه ۲۸ بهمن ماه، آغاز به کار «قرارگاه مشترک پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی خراسان رضوی» بود. ساختاری که قرار است خلاء‌ها وضعف‌های مدیریت اقتصادی این خطه را جبران کرده و مسیر تعالی آن را در چهار سال آینده، دنبال کند.

دکتر مدنی رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان خطاب به یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: مقام معظم رهبری دردیدار اخیر خود با تعدادی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی دردهم بهمن ماه سال جاری، ضمن درخواست از مسئولان جهت پرنمودن خلاء راهبردی و نقشه راه صنعتی  در بخش اقتصاد کشور بارها بر توسعه اقتصاد دانش بنیان تاکید کرده ودر بخشی از بیانات خود چنین بیان کرده است: " یک نکته‌ی دیگر این است که ما در این چند سال به صنایع دانش‌بنیان تکیه کردیم؛ بارها و بارها تکرار شده، گفته شده، حمایت شده؛ خب خوب هم بوده است. یعنی چند هزار صنعت دانش‌بنیان و بنگاه دانش‌بنیان به وجود آمده، و تلاش های خوبی در این زمینه انجام گرفته، واحدهای کوچک و متوسط ایجاد شده؛ آنچه مورد غفلت قرار گرفته این است که ما صنایع بزرگ خودمان را دانش‌بنیان کنیم."

مدنی ضمن گلایه  از عدم توجه جدی و عملی به اقتصاد دانش بنیان به واسطه نو بودن آن، از رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خواست که توسعه اقتصاد دانش بنیان و هدف گذاری های متناسب با همکاری تشکل بخش خصوصی  در سند قرارگاه لحاظ گردیده و از نگاه مدیریتی، تمرکز بر آن نیز لحاظ گردد.

وی هدف گذاری اصلی را توسعه سهم اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص داخلی استان ذکر کرد و در این مسیر با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری و توصیه اخیر ایشان به دو برنامه اصلی افزایش شرکت های دانش بنیان و همچنین دانش بنیان کردن صنایع بزرگ مانند نفت و پتروشیمی، صنایع معدنی و فلزی و.... اشاره نمود.

شایان ذکر است استاندار خراسان رضوی نیز در پاسخ، ضمن تاکید بر اهمیت توسعه اقتصاد دانش بنیان، به باز بودن سند و برنامه های قرارگاه برای تکمیل و تغییر اشاره نمود.لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی یک پارک علم و فناوری در شهر مشهد می باشد

   نظرات