شرکت سنگاپوری مجری فاز دوم توسعه شهرک بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیام

شرکت سنگاپوری مجری فاز دوم توسعه شهرک بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیام

امیرحسین دوایی مرکزی (معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجری پروژه کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات) از امضای قرارداد فاز دوم طراحی و توسعه شهرک بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی پیام با شرکتی سنگاپوری خبر داد.

به گزارش اکوسیستم، قرارداد مذکور فی‌ما بین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت سنگاپوری Galaxis Venture (وابسته به مجموعه صاحب نام EDIS سنگاپور) امضا شد.

دوایی اعلام کرد: شهرک بین المللی فاوا به عنوان پهنه اصلی کریدور با هدف به وجود آمدن خوشه‌های تخصصی شامل شرکت‌های نوآور ایرانی و شرکت‌های مطرح جهانی شکل می‌گیرد. در این شهرک، توسعه بازار شرکت‌های ایرانی و انتقال فناوری به کشور بطور طبیعی و بر اساس منافع طرفین تحقق خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: رویکرد اصلی در فاز دوم طراحی و توسعه این شهرک، تهیه بسته‌های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی توسط یک مشاور بی طرف و دارای تجربه در سطح بین المللی  است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: این پروژه ظرفیت ایجاد 150 هزار شغل با کیفیت را در یک بازه زمانی 15 ساله برای دانش آموختگان دانشگاهی و کارآفرینان ایرانی دارد.

وی با اشاره به محتوای فاز دوم این طرح، گفت: تدوین طرح کلان اقتصادی و تجاری، تدوین منطق مالی و اقتصادی، تحلیل ریسک برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و چند ملیتی برای استقرار در شهرک، طراحی کلان فیزیکی و کالبدی و احصای نیازهای زیرساختی شهرک، بازاریابی طرح در عرصه بین المللی و مذاکره با سرمایه گذاران خارجی و شرکت‌های بزرگ بین المللی از جمله بخش‌های محتوایی قابل توجه در فاز دوم این طرح است.

دوایی با خاطر نشان کردن این موضوع که مجموعه منطقه ویژه اقتصادی پیام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به تهران است، اظهار داشت: این مجموعه تنها منطقه کشور است که بطور همزمان از مزایای شهرک‌های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و پارک‌های علم و فناوری برخوردار می‌باشد.

وی گفت: پروژه شهرک بین المللی فاوا در راستای حمایت از شرکت‌های نوآور، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا از طریق توسعه تعاملات یادگیرانه و هم افزایانه با شرکت‌های مطرح بین المللی در حال طراحی است.

    نظرات