مدیرتکنولوژی اسبق سامسونگ در آلفابت استخدام شد

مدیرتکنولوژی اسبق سامسونگ در آلفابت استخدام شد

براساس گزارشی که رویترز منتشر کرده است، آلفابت (شرکت مادر گوگل) به تازگی اینجونگ ری که سابق بر این مدیر تکنولوژی سامسونگ الکترونیک بود، را استخدام کرد.

به گزارش اکوسیستم، گاهی کسب و کارهای نوپا و موفق را افرادی راه اندازی می‌کنند که مدت زیادی از عمر خود را در شرکت‌های بزرگ به فعالیت مشغول بوده‌اند، البته بعضی اوقات این افراد به اندازه‌ای ارزشمند و تاثیر گزار هستند که به محض جدا شدن از یک شرکت، توسط کمپانی دیگری جذب می‌شوند. Injong Rhee نمونه بارز این موضوع است. وی که مدیر تکنولوژی سابق سامسونگ الکترونیک است، اخیرا در صفحه لینکدین خود، خبر پیوستن به گوگل را تایید کرد.

جین هاینز، سخنگوی رسمی گوگل نیز روز دوشنبه این موضوع را تایید نمود، ولی در مورد جزئیات این همکاری صحبتی به میان نیاورد. اما ری اعلام کرده است که به عنوان مدیر اجرایی گروه محاسبات ابری شاخه نرم‌افزار و سخت‌افزار و زیر نظر دایان گرین در گوگل فعالیت خواهد کرد.

مدیر تکنولوژی سابق سامسونگ الکترونیک، افزود که قصدش یکپارچه کردن پروژه‌های مختلف حوزه اینترنت اشیا شرکت آلفابت است. این شاخه تمام گجت‌های هوشمند آنلاین از خودروهای خودران تا لوازم خانگی هوشمند، دستیاران صوتی و سنسورهای هواشناسی تعبیه شده در مزارع را شامل می‌شود.

وی از جهت دادن یکسان به تمامی پروژه‌های اینترنت اشیا این شرکت برای ساخت و عرضه محصولات مورد نیاز بازار به عنوان یکی از اهداف اصلی فعالیت خود در گوگل نام برد.

امروزه بازار رایانش و محاسبات ابری بسیار داغ است و در این میان آمازون، مایکروسافت، گوگل و IBM رقابت شدیدی با یکدیگر دارند و هریک از این شرکت‌ها تلاش می‌کنند که راندمان دیتابیس‌های خود را با  تجزیه و تحلیل داده‌های گجت‌های متصل به شبکه اینترنت افزایش دهند.

لازم به ذکر است که Injong Rhee حدود یک ماه پیش، بعد از 6 سال فعالیت از شرکت سامسونگ جدا شد. وی به عنوان یکی از مهرهای کلیدی در توسعه نرم افزار امنیتی Knox، دستیار صوتی Bixby و سیستم پرداخت موبایلی Samsung Pay شناخته می‌شود.

    نظرات