لغو ممنوعیت خرید و فروش ارزهای مجازی در کره جنوبی

لغو ممنوعیت خرید و فروش ارزهای مجازی در کره جنوبی

مقامات کشور کره جنوبی پس از بررسی ممنوعیت یا تسهیل خرید و فروش ارزهای رمزپایه در این کشور، در تصمیم پیشین خود درباره این ارزها تجدید نظر کردند.

به گزارش اکوسیستم، دولت کره جنوبی اعلام کرد که از خرید و فروش ارزهای مجازی حمایت می‌کند و مانعی برای علاقمندان به تبادل ارزها ایجاد نخواهد کرد.

در اواخر سال 2017 میلادی، کره جنوبی به سومین بازار تبادلات ارزهای دیجیتال تبدیل شده بود و در همان زمان دولت این کشور تصمیماتی را در جهت برخورد با افرادی که اقدام به خرید و فروش این ارزها می‌کنند اتخاذ کرد. کره جنوبی حتی ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون ثبت هویت را اعلام کرده بود.

ارزش اکثر ارزهای رمزپایه در بازارهای تبادل ارز کره جنوبی بالاتر از سایر کشورها است و این مسئله شائبه استفاده از ارزهای مجازی برای قمار یا پولشویی را ایجاد می‌کند. به علاوه این نگرانی برای دولت این کشور وجود دارد که از روش یاد شده برای فرار مالیاتی استفاده گردد.

اما استقبال از ارزهای دیجیتال به حدی زیاد بود که مقامات کره جنوبی را مجبور به تجدید نظر در تصمیمات گرفته شده در این زمینه کرد. حال باید صبر کنیم تا ببینیم آیا این تصمیم بدون تغییر باقی می‌ماند یا اینکه مقامات این کشور دوباره نظر خود را عوض می‌کنند.

    نظرات