ایجاد شهر هوشمند از الزامات زندگی بشر است

ایجاد شهر هوشمند از الزامات زندگی بشر است

محمدجواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) در همایش و نمایشگاه تهران هوشمند که روز یکشنبه در برج میلاد آغاز به کار کرد، ایجاد شهر هوشمند را از الزامات زندگی بشر دانست.

به گزارش اکوسیستم، این همایش دو روزه که رویدادی تخصصی و کاربردی است، روز یکشنبه با حمایت همراه اول و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدعلی نجفی (شهردار تهران)، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری رئیس جمهور)، پروانه مافی (رئیس کمیته کسب وکارهای الکترونیک مجلس)، محمد فرجود (رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران) و تعدادی از سخنرانان خارجی و مقامات و مسئولان ارشد کشوری مرتبط با شهر هوشمند، شروع به کار کرد.

جهرمی درهمایش تهران هوشمند با بیان اینکه حرکت به سوی شهر هوشمند به گفتمان تمام دست اندرکاران نیاز دارد، گفت: همکاری فناوری اطلاعات و مدیریت شهری، بهره وری را بهبود خواهد داد. ایجاد شهر هوشمند از الزامات زندگی بشر است و چنانچه بخواهیم مدیریت منابع را بهتر انجام دهیم باید به سوی راه حل شهر هوشمند گام برداریم.

وزیر ارتباطات در قسمتی دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به حوزه فناوری، اظهار داشت: زیرساخت ارتباطات امروز به عنوان زیرساخت توسعه و گسترش دیگر بخش‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. یکی از معضلات پیش‌ رو برای توسعه زیرساخت، مشکلات شهرداری‌ها با اپراتورهای تلفن‌ همراه و فقدان تعریفی مشخص برای رابطه بین رگولاتوری وزارت ارتباطات و شهرداری‌ها است.

وی بیان کرد این مشکلات باعث شده است که در متروی تهران، فقط یک اپراتور آنتن دهی داشته باشد و سایر اپراتورها آنتن دهی نداشته باشند. این یعنی بخاطر رقابت اقتصادی، امکانات برای شهروندان محدود می‌شود، که این امر مطلوب نیست. از اینرو به اصلاحات مدیریتی و ایجاد تعاملات با حوزه‌های شهری نیاز داریم تا بتوانیم بیش‌ترین خدمت را برای مردم انجام دهیم.

همراه اول در رویداد تهران هوشمند علاوه بر برپایی غرفه با محوریت راهکارهای هوشمندسازی، هوشمندسازی شبکه انرژی (آب، برق و گاز)، مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ و نقل، مدیریت هوشمند روشنایی شهری و نمایش شهر هوشمند با AR، در روز اول این همایش کارگاه تخصصی با موضوع شهر هوشمند و نیازمندی‌های آن را نیز برگزار کرد.

    نظرات