برگزاری همایش بازی سازی در تبریز

برگزاری همایش بازی سازی در تبریز

همایش بازی سازی مرکز نوآوری دانشگاه تبریز در روزهای 16 و 17 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش اکوسیستم، این همایش فرصتی مطلوب برای علاقه‌مندان به ساخت و توسعه بازی‌های کامپیوتری و موبایلی است. آنها در همایش بازی سازی علاوه بر آنکه مفاهیم اولیه و اصول طراحی و توسعه انواع بازی‌ها را می‌آموزند، می‌توانند با تیم‌های محلی در زمینه ساخت بازی نیز آشنا شوند و از آنها مشاوره بگیرند. امروزه بازی‌های کامپیوتری چه از نظر تجاری و چه از نظر فرهنگی، صنعتی قدرتمند محسوب می‌شوند.

برای بهره برداری از این صنعت، باید فرآیند طراحی و ساخت یک بازی ویدئویی و عوامل تاثیرگذار بر کیفیت آن را شناخت. فرآیند طراحی از دو بخش طراحی هنری و طراحی فنی تشکیل شده است که هر یک از این دو بخش به زیر‌بخش‌های متنوعی تقسیم می‌شوند.

در این همایش ابتدا سعی می‌شود که شرکت کنندگان شناخت مناسبی را از فرآیند طراحی بازی‌های ویدئویی به دست آورند. در ادامه دو بخش اصلی این فرآیند معرفی می‌شوند و بعضی از مهمترین مواردی که بر کیفیت هر یک از این بخش‌ها اثر می‌گذارند، بررسی خواهند شد. بطور کلی این موارد را می‌توان در سه دسته پیاده سازی و بکار‌گیری اید‌ه‌های خلاقانه، نزدیکی فرهنگی به جامعه‌ کاربران و بهینه سازی مناسب برای اجرای روان بازی طبقه بندی کرد.

همچنین سه بازی از فروشگاه کافه بازار که از نظر تعداد کاربران و سوددهی موفق بوده‌اند، معرفی می‌شوند و مورد بررسی قرار می‌گیرند. در بخش پایانی همایش، به کمک نتایجی که از بررسی‌های فوق به دست آمده است، تلاش خواهد شد پیشنهادهایی در راستای افزایش میزان محبوبیت یک بازی در جامعه‌‌ کاربران ایرانی به بازی سازان، نهادهای برنامه ریز و مسئولان در این زمینه ارائه شود.

    نظرات