Orbi pro روتری قوی برای ارائه خدمات شبکه در کسب‌وکارهای کوچک

Orbi pro روتری قوی برای ارائه خدمات شبکه در کسب‌وکارهای کوچک

Orbi Pro ابزار و یا به عبارتی نوعی روتر است که کسب‌وکارهای کوچک و پر رفت آمد مانند رستوران‌ها برای سرعت بخشیدن به شبکه اینترنت و ایجاد دسترسی به شبکه وای‌فای به‌منظور رفاه حال کارکنان و مشتریان در محل کسب‌وکار خود نصب می‌کنند.

به گزارش اکوسیستم، روتر Orbi Pro یکی از روترهای قدرتمند برای ارائه خدمات وای‌فای در دفاتر و یا حتی رستوران‌های پر رفت و آمد است. برای مثال اخیراً رستورانی در نزدیکی محله سن جوس کالیفرنیا، به نام Mo در کنار غذاهای متنوعی که به مشتریان خود ارائه می‌کند، خدمات ویژه وای‌فای را نیز با استفاده از این ابزار ارائه می‌کند. مدیر این رستوران که دینا باوِر نام دارد برای رفاه حال مشتریان خود نه تنها در داخل رستوران Orbi Pro نصب کرده است بلکه در خارج از محیط رستوران نیز یک ماهواره Orbi Outdoor قرار داده است.

در واقع از آنجایی که قالب مشتریان این رستوران افرادی هستند که تمایل دارند در حین خوردن غذا و یا نوشیدنی به کارهای خود که نیاز به اتصال به اینترنت دارند، رسیدگی کنند. از این رو مدیر این رستوران برای رفاه حال مشتریان خدمات ویژه اینترنت را در کنار غذاهای متنوع ارائه می‌کند.

باوِر عقیده دارد رستوران او علاوه بر این که محلی برای خوردن و آشامیدن غذاها و نوشیدنی‌های متنوع است می‌تواند یک مرکز آی‌تی نیز باشد. به همین دلیل وی سعی کرده است تا ملزوماتی را که یک مرکز آی‌تی نیاز دارد در اختیار مشتریان و کارکنان خود قرار داد.

کاربرد ابزار Orbi Pro در زمینه‌های بسیار مختلف و متنوعی است. این ابزار شامل سه SSID مستقل است که می‌تواند برای کارکنان و بخش‌های مختلف یک ساختمان اینترنت امن ارائه کند. نکته قابل توجه در این خصوص این است که حجم ترافیک مصرفی اینترنت مشتریان و افرادی غیر از کارمندان و کارکنان ساختمان که به مکان مجهز به Orbi Pro رفت و آمد دارند کاملاً جدا است. از طرفی در این ابزار برای دسترسی مدیر یک SSID جداگانه تعبیه شده است که برای دسترسی به شبکه ارائه شده توسط این SSID نیاز به رمز عبور و دسترسی‌های خاص است.

معمولاً رستوران‌ها و ساختمان‌های پر رفت و آمد برای ارائه شبکه‌های وای‌فای با چالش‌های مختلفی مواجه هستند. برای بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک، ارائه شبکه وای‌فای برای کارکنان و کارمندان در درجه اول اهمیت قرار دارد. البته در بسیاری از موارد دسترسی مشتریان و افرادی که به این ساختمان‌ها رفت و آمد می‌کنند نیز به شبکه وای‌فای مهم است اما مسلماً دسترسی کارمندان و کارکنان در درجه اول اهمیت قرار دارد. با این وجود در رستوران Mo دسترسی مشتریان به شبکه وای‌فای بسیار حائز اهمیت و مهم است. در واقع بسیاری از مشتریان این رستوران برای دسترسی به خدمات شبکه وای‌فای به این رستوران مراجعه می‌کنند و در کنار استفاده از خدمات این رستوران نوشیدنی و یا غذایی نیز میل می‌کنند. به عقیده بسیاری از مشتریان این رستوران، اینترنت و شبکه وای‌فای ارائه شده در رستوران Mo امن و قابل اعتماد است.

تکنولوژی استفاده شده در Orbi Pro باعث شده است تا این ابزار برای استفاده در محل‌های پر رفت و آمد بسیار مناسب باشد. در واقع روتری است که به دلیل وجود سه SSID می‌توان شبکه وای‌فای را با 3 پیکربندی مختلف در یک ساختمان و مکان ارائه داد.

سیگنال‌های تولید شده توسط ماهواره Orbi Pro با استفاده از تکنولوژی FastLane3 تولید می‌شوند. به همین دلیل در هر جای ساختمان قدرت سیگنال‌های تولید شده توسط Orbi Pro یکسان و قوی است. نکته مهم دیگر این است که سرعت شبکه ارائه شده توسط این روتر هرگز افت نخواهد کرد.

خوشبختانه استفاده از این ابزار بسیار آسان است و برای نصب، تنظیمات و یا پیکربندی نیاز به حضور متخصص نیست و راه اندازی آن بسیار ساده و راحت است. این روتر به گونه‌ای طراحی شده است که حتی نیازی به تنظیمات دستی برای همگام‌سازی روتر با ISP ندارد. این قابلیت ها باعث شده است که بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک در دفترهای خود و یا محل کار خود از این ابزار استفاده نمایند.

    نظرات