وزیر ارتباطات: اینترنت افت کیفیت دارد نه کاهش سرعت

وزیر ارتباطات: اینترنت افت کیفیت دارد نه کاهش سرعت

محمدجواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) در حاشیه جلسه هیئت دولت در مورد اختلالات اخیر اینترنت گفت مشکل اینترنت مربوط به افت کیفیت است و ارتباطی به کاهش سرعت ندارد که به زودی نیز برطرف خواهد شد.

به گزارش اکوسیستم، وزیر ارتباطات با تایید این موضوع که بخشی از افت کیفیت این روزها در اثر فیلترینگ ایجاد شده است، خاطر نشان کرد که از 200 هزار شغل فضای مجازی، 35 هزار مورد آن در بستر تلگرام شکل گرفته است که در حال حاضر با فیلترشکن یا نسخه‌های غیررسمی به کسب وکار خود ادامه می‌دهند.

جهرمی در خصوص اقدامات مثبت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیان کرد: کیفیت بازی‌های رایانه‌ای را که جوانان به وضعیت آن اعتراض داشتند، ارتقاء دادیم و برای کسب وکارهای نوپا نیز خدماتی را ارائه کردیم تا مشکلات آنها رفع گردد. با تشکیل کارگروهی مشکل مسیریاب سرویس‌های داخلی که از داخل با مشکل مواجه شده بود را حل کردیم. امیدوارم بحث کیفیت اینترنت که خود من نیز با آن مشکل دارم و خواهان رفع آن هستم، طی روزهای آینده به کلی درست شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تصمیمات جدید در مورد تلگرام اظهار بی اطلاعی کرد و ادامه داد: ما صاحبان تصمیم نیستیم، اگر صاحب تصمیم‌ها، تصمیم جدیدی اتخاذ کنند، خودشان اعلام خواهند کرد.

پیش از این، مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که باید علت کاهش سرعت اینترنت مشخص شود و هر چه زودتر مشکل آن حل شود. افت سرعت اینترنت مشکلی است که پس از فیلتر شدن تلگرام، کاربران با آن روبرو شدند و مدیر رگولاتوری نیز آن را تایید کرد.

این اختلالات حتی بر فعالیت کسب و کارهای اینترنتی نیز تاثیر گذاشت، به طوریکه از تراکنش‌های بانکی معمول میان شهروندان تا برنامه‌نویسان متخصص دچار مشکل شده است و ضرر و زیان آن نیز شعاع زیادی دارد.

    نظرات