برگزاری نوآوردگاه مکمل های غذایی و گیاهی

برگزاری نوآوردگاه مکمل های غذایی و گیاهی

با هدف جذب ایده‌های نوآورانه، نوآوردگاه مکمل‌های غذایی و گیاهی از 13 الی 16 شهریور ماه سال جاری در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی برگزار خواهد شد.

به گزارش اکوسیستم، مکمل‌های غذایی به فرآورده‌های حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، گیاهان و ترکیباتی مانند آمینواسیدها گفته می‌شود که برای تکمیل رژیم غذایی به صورت قرص، کپسول یا شربت ارائه می‌شوند. این مکمل‌ها به منظور حفظ سلامت افراد تولید می‌شوند، زیرا با تغییراتی که در سبک زندگی مردم به وجود آمده، نیاز به مصرف مکمل‌های غذایی به شدت افزایش پیدا کرده است.

امروزه سبک زندگی حاکم بر جوامع باعث تغذیه نامناسب، کم تحرکی، استرس و فشارهای روحی برای افراد شده و این امر مشکلات فراوانی را برای افراد در پی داشته است. بیماری‌های نظیر مشکلات عصبی-شناختی، مشکلات دستگاه گوارش، چاقی، دیابت، سرطان، کبد چرب، ضعف سیستم ایمنی و پوکی استخوان از جمله پیامدهای تغذیه نامناسب هستند.

از آنجا که گیاهان دارویی بومی در ایران پتانسیل بالایی دارند، در آینده بسیار نزدیک تلفیق فناوری با داروهای بومی باعث تحول در بازار مکمل‌های غذایی خواهند شد.

به علاوه بررسی بروزترین فناوری‌های مورد استفاده در زمینه داروهای گیاهی نشان داده است، تولیدکنندگانی که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند، موفق شده‌اند از دیگر رقبای خود پیشی بگیرند.

برای راه اندازی کسب و کارهای موفق در این حوزه، باید در راستای رویکرد بازار و فناوری گام برداشت. از اینرو موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، رویداد نوآوردگاه را با هدف راه اندازی کسب و کارهای نوپا در حوزه مکمل‌های غذایی و گیاهی برگزار می‌کند.

نوآوردگاه یک رویداد آموزشی-عملی است که در آن کارآفرینان جوان یاد می‌گیرند که چطور می‌توانند بر اساس ایده‌های نوآورانه خود، کسب ‌و کاری را تاسیس کنند و آن را توسعه دهند.

چالش‌ها و مراحل راه اندازی یک کسب و کار جدید در زمینه فناوری و روند توسعه و تجاری سازی یک محصول کاربردی مبتنی بر ایده فناورانه در این رویداد به صورت خیلی ساده و قابل درک شبیه سازی شده‌اند.

در طی رویداد نوآوردگاه مکمل های غذایی و گیاهی، شرکت کنندگان تیم سازی، امکان سنجی ایده، طراحی مدل کسب و کار، تجاری سازی  و ارائه در مقابل سرمایه گذاران فرامی‌گیرند.

این رویداد با اجرای Gamification یا بازی‌ وارسازی، خلاقیت را وارد رویدادهای کارآفرینی کرده است؛ به نحوی که در نوآوردگاه به تیم‌ها بودجه مجازی داده می‌شود و آنها باید هزینه‌‌های کسب ‌و کار خود را به صورت شبیه سازی شده از بودجه مذکور بپردازند. به علاوه کارگاه‌های آموزشی نیز در قالب بازی برگزار خواهند شد و تیم ها امتیازهایی را از مربیان خود دریافت می‌‌کنند.

در پایان نوآوردگاه تیم‌ها، طرح و ایده‌‌های خود را در قابل شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه گذاران ارائه می‌دهند و تیم‌های برتر مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

برگزاری نوآوردگاه مکمل های غذایی و گیاهی

    نظرات