صنایع متوسط و کوچک راه دور زدن تحریم‌های آمریکا

صنایع متوسط و کوچک راه دور زدن تحریم‌های آمریکا

صادق نجفی (مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و معاون وزیر صنعت) اعلام کرد: در شرایط فعلی و با وجود افزایش فشار آمریکا، صنایع متوسط و کوچک با ارتباط با شرکت‌های اروپایی می‌توانند عاملی برای شکوفایی اقتصاد باشند و برای این محقق شدن این امر برنامه ویژه‌ای داریم.

به گزارش اکوسیستم، نجفی گفت: نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط در راستای حمایت مستقیم از این صنایع برگزار شد. سه شرکت فعال در صنایع چرم داشتیم که مورد حمایت ویژه قرار گرفتند. جناب وزیر صنعت و بنده در جلساتی که با اصناف مشهد و تبریز برگزار کردیم، یک مجموعه‌ای را برای حمایت از صنعت کفش در نظر گرفتیم و معادل ۱۰ میلیارد تومان نیز به این شهرک‌ها کمک کردیم.

وی اظهار داشت: علاوه برآنکه شهرک‌های اختصاصی ویژه‌ای برای صنعت کفش ایجاد کردیم، در مشهد و تبریز سرمایه گذاری خوبی نیز برای این امر اتفاق افتاده است و اکنون این محصول به کشور‌های بلاروس و روسیه صادر می‌شوند.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ضمن بیان اینکه وزارت صنعت و معدن بسته‌ای را برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط در نظر دارد، افزود: ۱۲۰ واحد به عنوان کارآفرین ما هستند. در وزارت صنعت معدن ۹ طرح حمایت از کالا داریم که پوشاک یکی از آنها بوده است. در این راستا با انجمن پوشاک ایران به توافق رسیده‌ایم و در 5 استان کشور شهرک‌های صنعتی ویژه‌ای را برای پوشاک ایجاد کرده‌ایم.

وی در خصوص حمایت این سازمان‌ها از استارتاپ‌ها نیز بیان کرد: شهرک‌های مختلفی تحت حمایت قرار گرفته‌اند و با آقای ستاری (معاون علمی و فناوری رئیس جمهور) نیز در این زمینه همکاری داشته‌ایم. در اکثر استان‌ها، شهرک‌های صنعتی وجود دارد که شرکت‌های حاضر در آنها از معافیت مالیاتی هفت ساله برخوردار هستند. استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها نیز برای تسهیلات در اولویت هستند و آنها را در صندوق شکوفایی جای داده‌ایم.

    نظرات