والمارت با پرداخت 16 میلیارد دلار، خرید فیلیپ کارت را کامل کرد

والمارت با پرداخت 16 میلیارد دلار، خرید فیلیپ کارت را کامل کرد

هفته گذشته والمارت با پرداخت 16 میلیارد دلار، سرمایه‌گذاری خود در فیلیپ کارت را کامل کرد و عنوان بزرگ‌ترین مالک فیلیپ کارت را از آن خود کرد.

به گزارش اکوسیستم، والمارت ماه می گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد به عنوان بزرگ‌ترین مالک فیلیپ کارت فعالیت خود را ادامه دهد. بعد از گذشت چند ماه، والمارت با پرداخت 16 میلیارد دلار و عبور از مراحل قانونی توانست تصمیم خود را در خصوص خرید بخش عمده‌ای از فیلیپ کارت محقق کند. بر اساس اخبار منتشر شده، والمارت در حال حاضر بیش از 77 درصد از سهم فیلیپ کارت را از آن خود کرده است. به عقیده کارشناسان والمارت با خرید بخش عمده‌ای از سهام سایر سرمایه‌گذاران، وارد رقابت تازه‌ای با آمازون شده است. والمارت همچنین 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری با هدف رشد و گسترش شرکت فیلیپ کارت انجام داده است. این در حالی است که سهام فیلیپ کارت همچنان در بازار بورس به صورت عمومی عرضه می‌شود.

با وجود اینکه بخش عمده‌ای از سهام فیلیپ کارت در حال حاضر از آن والمارت است اما گفته می‌شود که این شرکت کار خود را با رهبری تنسنت و تایگر گلوبال ادامه خواهد داد. این دو سرمایه‌گذار در کنار بنیان‌گذاران اصلی فیلیپ کارت از جمله بینی بنسال و مایکروسافت همچنان کار خود را ادامه می‌دهند.

شرکت فیلیپ کارت، یک شرکت هندی است. والمارت در خصوص برنامه‌های خود برای هند به این موضوع اشاره کرده است که این برنامه شامل سرمایه‌گذاری‌هایی است که از نوآوری‌های ملی حمایت می‌کند. همچنین در این برنامه از سرمایه‌گذاری‌هایی که برنامه‌هایی برای ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کسب و کارهای کوچک در کنار حمایت از کشاورزان و توسعه زنجیره تأمین و کاهش زباله‌های غذایی دارند، حمایت می‌شود.

همچنین والمارت قرار است از فیلیپ کارت به عنوان کلید اصلی مرکز یادگیری در جهت راه اندازی کسب و کارهای نوین از جمله کسب و کارهای خانگی در سراسر جهان استفاده کند.

یکی از مدیران والمارت، جودیت مک‌کنا در مصاحبه خود که در ماه می گذشته با یکی از رسانه‌های معتبر انجام داده بود به قابلیت‌ها و پیشرفت‌های فیلیپ کارت اشاره کرده بود. به گفته او، در فیلیپ کارت نه تنها فرهنگ جدید و نو در خصوص حل مسئله وجود دارد، بلکه کارهای بزرگی نیز در زمینه استفاده از هوش مصنوعی و کاربرد آن در بخش‌های مختلف از جمله کسب و کار انجام شده است. از طرفی در این شرکت از داده‌ها در سیستم‌عامل‌های مختلف مثل پلت فرم پرداخت که از طریق فون پی انجام می‌شود، استفاده‌های بهینه و کاربردی می‌شود. تمامی این موارد می‌توانند برای استفاده در بازارهای بین‌المللی و محلی کاربرد فراوانی داشته باشند. همچنین می‌توان از پیشرفت‌های فیلیپ کارت برای نفوذ در بازارهای آمریکا استفاده کرد.

درآمد فیلیپ کارت در سه ماهه اخیر بسیار خوب گزارش شده است. هر چند فیلیپ کارت بخشی از فعالیت‌های بین المللی والمارت خواهد بود اما می‌تواند در درآمد این شرکت تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

    نظرات