اینستاگرام بستری برای تعامل و گفتگوهای گروهی ایجاد می‌کند

اینستاگرام بستری برای تعامل و گفتگوهای گروهی ایجاد می‌کند

قابلیت جدید اینستاگرام امکان تعامل و گفتگوهای مفید را برای کاربران این شبکه اجتماعی فراهم می کند. این اپلیکیشن در حال آزمایش قابلیتی است که دانشجویان مشغول به تحصیل در یک دانشگاه و ورودی یک سال را در گروهی دور هم جمع کند.

به گزارش اکوسیستم، به نقل از دیجیاتو، اینستاگرام که یکی از زیرمجموعه‌های فیسبوک به حساب می آید، بر اساس فالورهای کاربران، ارتباطات آنها و پست‌هایی که به اشتراک می گذارند از آنان برای پیوستن به گروه‌هایی خاص دعوت می‌کند. در صورتی که کاربر دعوت‌نامه را بپزیرد، در مرحله بعد باید دانشگاه و سال فارغ التحصیلی را از میان مجموعه‌ای از گزینه‌های پیش فرض وارد کند.

اینستاگرام بستری برای تعامل و گفتگوهای مفید خواهد شد

در مرحله بعد لیستی مرتب شده بر اساس کلاس‌های اعضا در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که امکان پیدا کردن ورودی‌های همان سال را فراهم می‌سازد. کاربر در این بخش می‌تواند استوری‌های عمومی اعضای این لیست را مشاهده یا برای آنها پیام خصوصی ارسال کند.

این کمپانی تایید کرده که این قابلیت در حال حاضر در فاز آزمایشی قرار دارد و پس از ارائه نیز ابزارهایی برای گزارش استفاده نامناسب از آن پیش‌بینی شده است.

بخش عمده‌ای از دوران طلایی فیسبوک مدیون دانشجویان است و حالا اینستاگرام تصمیم دارد با اتخاذ روش‌های مدرن تر توجه دانشجویان نسل جدید را به خود جلب کند. این اپلیکیشن پیش از این هم با شبیه سازی ویژگی‌های رقیب قدرش، اسنپ چت از قبیل اضافه کردن استوری و ویدئوهای طولانی‌تر در قابل IGTV به دنبال جذب مخاطبان بیشتر بوده است.

از دیگر قابلیت‌های جدید که برای کاربران اینستاگرام در نظر گرفته شده است، می‌توان به نمایش پست‌های پیشنهادی از کاربران متفرقه، امکان ارسال نظرسنجی به دایرکت دوستان یا گروه‌ها بدون نیاز به انتشار عمومی آن در استوری و حتی جابجایی دکمه‌های دایرکت و پروفایل اشاره کرد.

    نظرات