چهار پیش نیاز برای راه اندازی کسب و کار

چهار پیش نیاز برای راه اندازی کسب و کار

به جای عجله برای راه اندازی کسب و کار، سعی کنید قدم های حساب شده ای بردارید. برای این منظور می توانید از متخصصان مشاوره بگیرید تا شانس موفقیت کسب و کارتان بیشتر شود.

اکوسیستم - به نقل از زومیت، داشتن یک ایده جدید و بزرگ تنها آغاز راه پر پیچ و خم راه‌اندازی یک کسب و کار است، فرض کنید داشتن ایده همانند قبول شدن در دانشگاه است، اولین دلاری که از کسب و کار به دست می‌آورید، معادل فارغ‌التحصیلی است. زندگی بخشیدن به یک استارتاپ و به موفقیت رساندن آن ساده نیست و باید ابتدا پیش‌نیازهای آن برطرف شود. معمولا اولین قدم‌ها با بررسی و تجزیه و تحلیل بازار و پتانسیل آن برای پذیرش محصول جدید آغاز می‌شود. سپس با بررسی رقبا، عملکرد آن‌ها و تحقیق در مورد اینکه آیا کسب و کار می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد یا خیر، ادامه پیدا می‌کند.

بنیانگذار یک استارتاپ محصول یا خدمات جدیدی را معرفی می‌کند که نمونه‌ آن قبلا در بازار وجود نداشته است. سپس باید استراتژی مورد نظر خود را برای فروش مشخص کند. سرمایه‌گذاران نیز پیش از آغاز همکاری باید گزارش دقیقی از ارزیابی مالی استارتاپ دریافت کنند. درنتیجه بنیانگذار استارتاپ باید آشنایی نسبی با امور حسابداری داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از استارتاپ‌ها کار خود را از مراکز شتابدهی آغاز می‌کنند تا در مورد این مسائل به آن‌ها آموزش دهند. اما هر استارتاپی حتی پیش از ورود به مراکز شتابدهنده نیز باید جزئیات دقیق و ارزش کار خود را بسنجد زیرا همان‌طور که می‌دانید هر استارتاپی نمی‌تواند به مراکز شتابدهنده وارد شود و باید ابتدا از طرف کارشناسان ارزیابی شود. در ادامه‌ی این مقاله‌ به معرفی بیشتر پیش نیازهایی می‌پردازیم که برای راه‌اندازی استارتاپ لازم هستند.

جدی گرفتن محاسبات

زمانی که صحبت از راه‌اندازی یک کسب‌وکار به میان می‌آید، علم ریاضی یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای آن است. راه‌های زیادی برای تامین سرمایه‌ استارتاپ وجود دارد که هیچکدام مشابه نیستند. گرفتن وام بانکی شاید مشکلات مالی اولیه را حل کند، اما وام بانکی نیز به حساب و کتاب و وثیقه نیاز دارد.

از طرف اگر بتوانید دیگران را قانع کنید که ایده‌ خوبی دارید و درآمد خوبی از طریق آن کسب خواهید کرد، می‌توانید نظر مثبت سرمایه‌گذار را جلب کنید. مهم نیست برای جذب سرمایه استارتاپ خود چه هدفی دارید مهم این است که هدف و بودجه مورد نظر خود را مشخص کرده باشید. به همین دلیل بهتر است با علم ریاضی آشنایی نسبی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید از یک مربی یا مشاور کمک بگیرید.

چهار پیش نیاز برای راه اندازی کسب و کار

از معلم یا مشاور کمک بگیرید

تجربه نداشتن در کسب و کار به معنای عدم توانایی در راه‌اندازی آن نیست، اما به این معنا است که داشتن یک مشاور یا مربی بیش از هر چیزی اهمیت دارد. درست مانند دوران مدرسه و دانشگاه بهترین مشاور نیز شخصی است که با موانع و مشکلات شما آشنایی داشته باشد.

همچنین مشاور مورد نظر باید دانش عمومی در صنعت کاری شما داشته باشد تا بتواند فضاهای خالی مهارتی مانند دانش مالی را پر کند. بهترین مشاور کسی است که جلوی اشتباهات بزرگ اعضای استارتاپ را بگیرد.

از قوانین پیروی کنید

پیروی از قوانین در تمام مراحل زندگی لازم است، اما زمانی که صحبت از راه‌اندازی استارتاپ به میان می‌آید این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. انتخاب ساختار حقوقی برای کسب و کار از اولین گام‌های راه‌اندازی استارتاپ است و تاثیر زیادی روی عواملی مانند مالیات، مسئولیت‌ها و سایر جنبه‌های کسب و کار می‌گذارد، به عنوان مثال شرکتی با مسئولیت‌های محدود یکی از رایج‌ترین انواع کسب‌وکارها است، زیرا انعطاف‌پذیری زیادی دارد و در عین حال مسئولیت‌های سنگینی برای صاحب کسب و کار ندارد. درنتیجه صحبت کردن با یک وکیل متخصص در امور مربوط به کسب و کار و مشاوره گرفتن از او بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات حقوقی است. مهم نیست در چه زمینه‌ای مشغول به کار هستید مهم این است که تمام مسائل حقوقی باید تحت نظر وکیل متخصص باشد.

چهار پیش نیاز برای راه اندازی کسب و کار

مطالعه کنید

مطالعه بخش جدایی‌ناپذیر کسب و کار است، به عنوان مثال استارتاپی که می‌خواهد طرح کسب و کار خود را به سرمایه‌گذاران توضیح دهید باید در مورد بازار و نیازمندی‌های آن به طور کامل تحقیق کرده باشد. مطمئنا هیچ کارآفرینی نمی‌خواهد بعد از ارائه‌ محصول و خدمات به بازار با رفتار سرد و عدم رضایت مشتری‌ها روبه‌رو شود.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند تحقیقات بازار به یک تحقیق ساده نیاز دارد در صورتی که عوامل زیادی در این کار دخیل هستند. تعین اندازه بازار، شناسایی محصول و خدمات مشابه و علاقه مردم نسبت به محصول عواملی هستند که موفقیت محصول را در بازار تضمین می‌کنند.

نتیجه یکی از مطالعات نشان داده است بیش از نیمی از کسب و کارها تنها پنج سال بعد از راه‌اندازی شکست می‌خورند. بنابراین بعد از پیدا کردن ایده جدید سریع دست به کار نشوید. ابتدا پیش‌نیازهای آن را برطرف کنید تا عملکرد بهتری در بازار داشته باشید.

    نظرات