فیسبوک به دنبال توسعه ارز مجازی برای واتساپ

فیسبوک به دنبال توسعه ارز مجازی برای واتساپ

بنابر گزارشات بلومبرگ به نظر می‌رسد فیسبوک در حال تولید یک ارز دیجیتال است که بتواند از آن در پیام رسان تحت کنترل خود یعنی واتساپ برای تبادلات مالی استفاده نماید. این در حالیست که چند ماه پیش متوجه شده بودیم که فیسبوک وارد حوزه‌ی بلاکچین شده است.

به گزارش اکوسیستم به نقل از بلومبرگ، واتساپ ابتدا روی بازار نقدی در کشور هند متمرکز خواهد شد. این ارز دیجیتال یک ارز مجازی با ثبات یا Stablecoin است. این نوع ارز مجازی ارزش مشابهی مانند دلار خواهد داشت تا دچار نوسانات احتمالی نگردد.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی فیسبوک از این ویژگی به طور رسمی رونمایی خواهد کرد. اما بنابر گزارشات منتشر شده به نظر می‌رسد که فیسبوک فاصله‌ی زیادی با تولید این ارز مجازی داشته باشد. این شرکت در حال حاضر در فرایند ایجاد استراتژی کلی آن قرار دارد.

فیسبوک مدت‌هاست به دنبال فعالیت در حوزه‌های اقتصادی است. پیش از این فیسبوک با عرضه‌ی نسخه‌های پولی اپلیکیشن خود و همچنین واتساپ این موضوع را نشان داده بود.

واتساپ پرکاربر ترین پیام‌رسان دنیا محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌توان به ارسال پیام‌های متنی رمز گذاری شده پرداخت. این پیام‌رسان بر خلاف اپلیکیشن فیسبوک، بابت رسوایی‌های اخیر این شرکت کاربران خود را از دست نداده است.

البته یکی از مهمترین دلایل این موضوع این است که تعداد زیادی از کاربران واتساپ اصلا نمی‌دانند که پیام رسان مورد استفاده‌شان توسط فیسبوک خریداری شده و زیر نظر این شرکت اداره می‌گردد. تنها در کشور هند حدود ۲۰۰ میلیون نفر از اپلیکیشن واتساپ استفاده می‌کنند.

    نظرات