مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان برگزار خواهدشد

مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان برگزار خواهدشد

معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان با هدف هم‌افزایی میان بازیگران پیشرو در زیست‌بوم فناوری و نوآوری در اقتصاد کشور برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی الیاسی معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی با اشاره به برگزاری مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان، بیان کرد: سیاست‌های اصلی برگزاری این مجمع شامل «ایجاد بستری ملی و بین المللی برای ایده‌یابی و ارایه راه‌حل برای مسایل و مشکلات پیش روی توسعه اقتصاد دانش‌بنیان»، «جلب مشارکت بازیگران تاثیرگذار در میان دانشمندان، سیاست‌مداران، صاحبان سرمایه، نظریه‌پردازان، و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان پیشگام» و «هویت‌بخشی و قدردانی از زحمات فعالان حوزه اقتصاد دانش‌بنیان» و « شبکه‌سازی و ایجاد هم‌افزایى میان بازیگران» می شود.

وی افزود: همزمان با نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹، نخستین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان با هدف به‌هم‌رسانی و هم‌افزایی بازیگران کلیدی زیست‌بوم علم، فناوری و نوآوری کشور به‌عنوان هسته اصلی تحول و گذار به سوی اقتصاد دانش‌بنیان توسط معاونت علمی برگزار می‌شود.

الیاسی همچنین در تشریح چیستی شرکت‌های پیشگام، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان پیشگام، معمولا شرکت‌های  بزرگ دانش‌بنیانی هستند که بالاترین حجم فروش، صادرات و اشتغال را دارند و از پتانسیل رشد بالایی برخوردار هستند و قابلیت تبدیل به شرکت‌های بزرگ چندملیتی را دارند.

معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ادامه تصریح کرد: در معاونت علمی نیز حمایت‌های ویژه‌ای برای این دسته از شرکت‌ها طراحی و عملیاتی شده است تا بتوان با هدف توسعه اقتصاد دانش‌بنیان از ظرفیت آن‌ها بیشترین بهره‌برداری را کرد.

وی همچنین عنوان کرد: این مجمع با گردهمایی افراد کلیدی و تاثیرگذار و نهادهای مهم اقتصاد دانش‌بنیان، توسعه سهم اقتصاد دانش‌بنیان در تولید ناخالص ملی کشور را ماموریت خود قرار داده است.

وی با اشاره به افراد نهادهای تاثیرگذار در اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: این نهادها شامل نهادهای دولتی و حاکمیتی فعال در زیست‌بوم، سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی و خدماتی دانش‌بنیان، فناور و خلاق، نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان، مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و سایر نهادها و بخش‌های جامعه، می شود.

معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ادامه داد: تا پایان سال ۹۷ حدود ۴ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف فناوری مشغول به فعالیت و تولید محصولات فناورانه یا ارائه خدمات فنی بودند.

الیاسی درباره زمان برگزاری این مجمع، اظهار کرد: مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان دوشنبه بیستم خردادماه سال جاری، همزمان با نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ در محل دایمی نمایشگاه های بین‌الملی تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/۲۳

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات