هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار می‌شود

هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار می‌شود

با حمایت ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی؛

هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی برگزار می‌شود

thum-۸۱e۴۲۵۸۰۱bc۰d۶۲۲۸fc-b۹b۰۹۰۵۴-۱۴۱۷-۴۹۹a-ac۸۲-۵۷۶۲eb۹۸f۰۷۳ ۱۱۸۲۸۵

هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی دارای بالاترین امتیاز بازآموزی است که به همراه نمایشگاه جانبی، ۴ و ۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸ در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار می‌شود.

این رویداد که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی برگزار خواهد شد از ۴ محور اصلی علوم پایه؛ کشاورزی و منابع طبیعی؛ داروسازی، پزشکی و دامپزشکی؛ صنعت و اقتصاد برخوردار است.

در محور علوم پایه به موضوعاتی چون گیاه‌شناسی، فیتوشیمی، بیوشیمی، ژنتیک، اثرات بیولوژیک و بیوتکنولوژی پرداخته می‌شود. محور کشاورزی و منابع طبیعی شامل موضوعات اکولوژی، فیزیولوژی گیاهی، اهلی کردن و اصلاح، بیوتکنولوژی، کشت و زراعت، فرآوری اولیه پس از برداشت، مکانیزاسیون و تکنولوژی بذر است.

داروسازی، پزشکی و دامپزشکی محور بعدی این رویداد است که طب سنتی، اثرات فارماکولوژیک، اثرات بالینی، فرمولاسیون و کنترل را شامل می‌شود. همچنین موضوعات بازرگانی گیاهان دارویی و فرآورده‌های آنها، تولید فرآورده‌های گیاهان دارویی، نوآوری در تولید محصولات کاربردی، نظام کیفی و تولید محصولات باکیفیت، انتقال فناوری و تولید محصولات گیاهی موضوعاتی است که در محور صنعت و اقتصاد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مهلت ارسال مقالات به هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی ۱۵ بهمن ماه ۹۷ است. دبیرخانه این رویداد که  با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی برگزار می‌شود در تهران، ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی واقع شده است.

لینک اصل خبر در سایت مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد

  منبع خبر

  مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد

  مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد

  مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد یک مرکز رشد در شهر مشهد می باشد

   نظرات