اولین ایده‌شو دانش‌آموزی آزادشهر با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد

اولین ایده‌شو دانش‌آموزی آزادشهر با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، در این مراسم که با حضور مدیر آموزش‌ و پرورش آزادشهر، معاون آموزشی، مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی و معاون پرورشی این پژوهش‌سرا برگزار شد ، در ابتدا دکتر عمرانی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری گلستان ضمن تشریح اهداف این رویداد، بیان داشت: خلق یک ایده، نخستین و مهمترین گام برای هر شخص جهت رویارویی با مساله و ایجاد یک کسب‌وکار است.

دکتر عمرانی بیان داشت: دانش‌آموزان طیف گسترده‌ای هستند که شاید تاکنون حتی با واژه‌هایی نظیر اکوسیستم استارت‌آپی و کارآفرینی آشنا نبوده‌اند ولی هم‌اکنون می‌توانند با شرکت در رویدادهایی از این قبیل، زمینه خلق ایده و توجه به موضوعات مختلف را در ذهن خود پرورش دهند.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری گلستان ادامه داد: بر آن هستیم تا با برگزاری هرچه بیشتر چنین رویدادهایی برای دانش‌آموزان بتوانیم گامی مثبت در راستای تغییر روش فکری آنها به‌وجود آوریم تا آنان با تغییر نگاه خود، به سوی تخصص‌گرایی گام بردارند و در آینده بتوانند تولید اشتغال داشته باشند.

وی از آمادگی کانون شکوفایی خلاقیت گنبدکاووس جهت حمایت از طرح‌های دانش‌آموزی خبر داد وگفت: امید داریم تا با تعامل و برنامه‌ریزی با پژوهش‌سراهای دیگر شهرستان‌های شرق استان نیز بتوانیم برای برگزاری رویدادهایی از این دست در سرتاسر استان گلستان قدم‌های مثبت برداریم.

در ادامه، بذرافشان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر نیز اظهار داشت: مفتخریم که با همکاری مرکز رشد واحدهای فناور شرق گلستان، اولین ایده‌شو دانش‌آموزی شهرستان را برگزار می‌کنیم و در خدمت دانش‌آموزان نواندیش و صاحب ایده هستیم.

در این ایده شو صاحبان ایده به ارائه ایده‌های خود پرداختند.

گفتنی است تعداد ۱۱۰ ایده توسط دانش‌آموزان به دبیرخانه این رویداد ارسال شده بود و در پایان به شش ایده برتر که از سوی داوران حائز بالاترین امتیاز شده بودند، جوایز نفیسی اهداء گردید.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

   منبع خبر

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

    نظرات