دیگر هیچ وقت پشت درب نمی‌مانید

دیگر هیچ وقت پشت درب نمی‌مانید

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک پژوهشگر جوان در آذربایجان شرقی موفق به ساخت محصولی شده است که با آن می‌توان از راه دور، دربی که قفل کرده اید را باز کنید. این محصول با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت اختراع بین المللی شد.


صلاح الدین زندی پوریان سازنده این محصول اینگونه درباره اختراعش گفت: تمامی درب بازکن های موجود در بازار (صوتی و تصویری) به وسیله سیم کشی به داخل خانه ها وصل می شوند. این محصول با قرار گرفتن در سیستم سیم کشی قابلیت ارتباط صاحب منزل با مراجعه کننده و زمانی که او در خانه نیست، ایجاد می کند.


زندی پوریان ادامه داد: هر فردی که ملک، مغازه یا آپارتمانش را قفل کرده است در هر زمان و مکان می تواند با فرد مراجعه کننده ارتباط برقرار کند. از این به بعد تصمیم با او است که در را باز کند یا خیر. همچنین از طریق پیغام نیز مراجعه کننده و صاحب ملک با هم ارتباط برقرار می کنند. نحوه کار این سیستم به گونه ای است که بعد از اتصال آن به درب بازکن و خط تلفن ثابت ملک، ارتباط بین فرد مراجعه کننده و صاحب ملک برقرار می شود. در صورت فعال نبودن «سیستم تلفن کننده درب بازکن» بعد از چهار بار زنگ بدون پاسخ به طور خودکار با صاحب ملک تماس گرفته و امکان برقراری ارتباط را فراهم می سازد. مدت زمان ارتباط صاحب ملک و فرد مراجعه کننده باتوجه به نیاز و خواست خود فرد قابل تنظیم است.

وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر موفق به ایجاد یک شرکت دانش بنیان نیز شدیم و این محصول به صورت نیمه صنعتی تولید می شود.

پایان پیام/۲۵

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات