بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) به سبک استارتاپ ویکند برگزار شد

بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) به سبک استارتاپ ویکند برگزار شد

بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) با موضوع "شهر خلاق" در تاریخ ۱۱ الی ۱۳ اردیبهشت ماه توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در این رویداد شرکت کنندگان با انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، جوانان خلاق، با استعداد و علاقه مند به استارتاپ ها و طراحان گرافیک در قالب ۱۰ تیم ۷ تا ۸ نفره در یک فضای مشترک حضور یافته وطی سه روز در بازه زمانی ۵۴ ساعته  ۱۰ ایده برتر تایید شده توسط شرکت کنندگان از بین ۴۱ ایده ارائه شده را به مرحله محصول یا خدمت قابل ارائه رساندند.

نخستین روز از بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا)

این رویداد صبح روز چهارشنبه با قرائت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای جوان ارومیه با حضور ۱۰۰ شرکت کننده و مهمانان برنامه آغاز گردید.در ابتدای مراسم آقای دکتر داوری نیکو مشاور رئیس پارک علم و فناوری ضمن خوشامدگویی به مهمانان و شرکت کنندگان رویداد در خصوص شهر خلاق سخنانی را ایراد نمودند.

سپس پنل بررسی چالش‌های شهری به مدیریت دکتر سامه ابتهاج مشاور فرهنگی اجتماعی در زمینه صنایع خلاق ئ فرهنگی و با حضور دکتر داوری نیکو مشاور رئیس و بازاریابی پارک، دکتر اصغر عابدینی عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه و مدیر گروه شهرسازی و دکتر روشن بابایی عضو هیات علمی دانشگاه گیلان و منتور رویداد برگزار شد که در این پنل موارد عناصر شهر خلاق، ویژگی‌ها و نیازهای شهرهای استان به بحث و بررسی گذاشته شد.

بعد از ظهر همان روز در ابتدای مراسم دکتر سامه ابتهاج به معرفی رویداد برنامه کاری این سه روز پرداخت. سپس از شرکت کنندگان دعوت گردید برای ارائه ایده هایشان در صف قرار گیرند .

که در این مرحله تعداد ۴۱ ایده از طرف ایده پردازان مطرح گردید. افراد طی یک دقیقه (۶۰ثانیه) ضمن معرفی خود مختصری درباره مشکلی که ایده آنها راه حلی برای آن ارائه می‌نماید توضیح دادند و در پایان از مهارتها و افرادی که برای اجرای ایده‌هایشان لازم داشتند دعوت می نمودند .

پس از پایان فرآیند ایده پردازی ایده‌ها بر روی دیوار بیرون سالن قرار گرفت و هر یک از شرکت کنندگان به ۳ ایده برتر رای دادند. پس از شمارش آرا ۱۰ ایده برتر اعلام گردید. بنابراین جمعا ۱۰ نفر از صاحبان ایده به تشکیل تیمهای اجرایی خود پرداختند .

دومین روز از بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا)

در دومین روز از برگزاری رویداد تور بازدید از سایت تاریخی نازلو برای شرکت کنندگان در این رویداد در نظر گرفته شده بود که با هماهنگی‌های صورت گرفته شرکت کنندگان از سایت تاریخی نازلو دیدن کرده و با پتاسیل‌های موجود در بحث گردشگری در استان آذربایجان غربی آشنا شدند. که پس از این بازدید کارگاه آموزشی بوم ناب با ارائه مهندس شورابی و دکتر ابتهاج در محل برگزاری رویداد برگزار گردید.

پس از زمان نماز و نهار شرکت کنندگان در بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان در کارگاه آموزشی MVP و گردشگری خلاق با ارائه دکتر بابایی حضور یافته و از مباحث مطرح شده استفاده نمودند. سپس تیمها به محل استقرار خود رفته و فعالیت خود را آغاز کردند. مربیان با حضور در جمع تیمها، تجربیات و دانش خود را در محیطی صمیمی به اشتراک گذاشتند. مربیان این رویداد آقایان محمد حسین توکلی (منتور انیمیشن)، امیر حسین ثقه الاسلامی(منتور کسب و کار)، پیمان یعقوبی (منتور بازی سازی)، روشن بابایی همتی (منتور و تسهیلگر شهر خلاق) و خانم‌ها الهام شورابی (منتور بازاریابی) و سامه ابتهاج (منتور صنایع خلاق و بازآفرینی شهری) بودند که در روز پنجشنبه همواره از تیمها بازدید کرده و راهنماییهای لازم را ارائه نمودند .

در پایان همان روز کارگاه آموزشی طراحی، از ایده تا اجرا با ارائه مهندس توکلی برگزار گردید.

سومین روز از بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا)

سومین روز از رویداد با برگزاری کارگاه آموزشی نحوه ارائه توسط مهندس ثقه الاسلامی آغاز شد. سپس تیمها بر روی ارائه پروژه‌ها کار کردند تا خود را برای ارائه به هیات داوران آماده نمایند. در نهایت ساعت ۵ بعدازظهر به همراه میهمانان، عکاسان و خبرنگاران در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای جوان ارومیه حاضر شدند و مراسم اختتامیه رویداد راس ساعت ۵ بعدازظهر با قرائت قران و پخش سرود ملی آغاز شد . در این مراسم که با حضور دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری و دکتر محمدرضا علیزاده امامی رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد. نمایندگان هر تیم ارائه پروژه‌ها و محصول خود را به هیات داوران آغاز نمودند. سپس هیات داوران به مشورت و تبادل نظر با یکدیگر پرداخته و ۳ تیم برتر را از میان ۱۰ تیم انتخاب کردند که ۲ تیم نیز به عنوان تیم ‌های شایسته تقدیر معرفی شدند. طرح سفر در زمان مقام اول را کسب نمود و طرح تپش به مقام دوم رسید و اروم پسماند وآتام ائوی مشترکاً به عنوان تیم سوم انتخاب شدند.

داوران این رویداد آقایان عابدینی، اشرفی، داوری نیکو و ثقه الاسلامی (به عنوان نماینده تیم منتوری)  بودند که با دقت و ظرافت خاصی به قضاوت از میان گروه‌ها پرداختند .

شایان ذکر است هدایایی همراه با لوح یادبود به تیم‌های برتر این رویداد اهدا گردید و همچنین از تیم‌های مذکور دعوت گردید جهت عملی کردن طرح خود و تبدیل آن به کسب و کار موفق در مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری مستقر شوند.

گفتنیست این مراسم با بریدن کیک بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان به کار خود پایان داد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

  پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

  پارک علم و فناوری آذربایجان غربی یک پارک علم و فناوری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات