اختراع یونیت معاینه چشم توسط شرکت سامان گستر شرق


شرکت سامان گستر شرق یکی از شرکت های مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خراسان بوده که با هدف نوآوری در صنعت تجهیزات پزشکی ، چشم پزشکی ، بیمارستانی و آزمایشگاهی در زمینه طراحی و فنی مهندسی و ساخت و مونتاژ به عنوان شرکت پیشرو از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز نموده است.
این شرکت در سال ۱۳۹۰ با ایده محوری طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی بویژه چشم پزشکی وارد پارک علم و فناوری خراسان شده است.
شرکت سامان گستر شرق که فعالیت خود را با سه نفر آغاز کرده، با همکاری مدیران و کارشناسان با تجربه و بهره گیری از مشاوران صنعت و دانشگاه توانسته است با پیاده سازی و برقراری سیستم مدیریت کیفیت به منظور رعایت و انطباق کیفیت محصولات با الزمات تجهیزات پزشکی در سطح بین الملل را در راس اهداف خود قرار دهد.
این شرکت تمرکز خود را بر ساخت صندلی مخصوص جراحی چشم قرار داده و هچنین توانسته با طراحی و ساخت یونیت معاینه چشم برای نخستین بار، گواهی ثبت اختراع این محصول را کسب کند.
شرکت سامان گستر شرق در طول فعالیت خود تاکنون توانسته مجوز ها و گواهی های گوناگونی نظیر تاییدیه انجمن چشم پزشکی خراسان، پروانه تحقیق و توسعه، گواهی تولید کننده انحصاری صندلی، پروانه ساخت وسیله پزشکی، پروانه بهره برداری سازمان صنعت، معدن و تجارت، گواهینامه استاندارد ISO ۱۳۴۸۵ تجهیزات پزشکی و پروانه فنی مهندسی را اخذ نماید.
رضا سالم، مدیر عامل شرکت سامان گستر شرق، در خصوص حمایت های پارک علم و فناوری خراسان، عنوان کرد: در حوزه مالی حمایت های خوبی برای طراحی و ساخت نمونه اولیه از شرکت صورت گرفت که منجر به ساخت محصول در ابعاد تجاری شد.
وی همچنین با ابراز نارضایتی از حمایت های سایر بخش های دولتی عنوان کرد: با تمام حمایت ها و تلاشهایی که پارک علم و فناوری خراسان برای تجاری سازی محصول شرکت کره اما متاسفانه به دلیل عدم حمایت های لازم از تولیدات داخلی همچنان واردات محصولات مشابه با کیفیت های بسیار کمتر صورت می گیرد.لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی یک پارک علم و فناوری در شهر مشهد می باشد

   نظرات