برنامه همکاری با کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در حوزه فناوری‌های نرم اجرایی می‌شود

برنامه همکاری با کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در حوزه فناوری‌های نرم اجرایی می‌شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درراستای رسیدن به اهداف بلند مدت چشم‌انداز علمی کشور و بهره گیری از ذخایر علمی و تخصصی سرمایه انسانی خارج از کشور، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درحال اجرا است.


این برنامه به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به داخل طراحی شده و بیش از ۸۰ پایگاه تخصصی شامل دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های فناور و مراکز رشد و نوآوری برجسته داخلی دراین راستا با مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری دارند.


این برنامه در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه‌اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت‌های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی اجرا می شود تا به ارتباط موثر متخصص و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند .


در همین راستا، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ضمن اطلاع رسانی این خبر به شرکت های داخلی، شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و مراکز رشد در حوزه های مربوطه و همچنین ایرانیان خارج از کشور؛ آمادگی خود را جهت همکاری و ارائه تسهیلات به مجموعه های داخلی فعال در این حوزه اعلام می‌کند.


دو روش برای برقراری ارتباط با معاونت توسعه روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز وجود دارد که در روش نخست مجموعه¬های داخلی (شرکتها، شتابدهنده ها، مراکز نوآوری و مراکز رشد)، که مستقیماً با هر یک از ایرانیان خارج از کشور ارتباط برقرار کرده اند، می توانند با ارائه مستندات لازم و مدارک هویتی طرفین، از تسهیلات مورد نظر استفاده کنند.


و در روش دوم ایرانیان خارج از کشور، در حوزه‌های مشخص شده می‌توانند رزومه و علاقه مندی‌های خود را برای توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کرده و مجموعه های داخلی (شرکتها، شتابدهنده ها، مراکز نوآوری و مراکز رشد) نیز می توانند نیازمندی های خود برای استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور برای این ستاد ارسال کنند.


بر اساس انطباق میان نیاز داخلی مجموعه ها و رزومه های ارسالی، همکاران ستاد طرفین را به یکدیگر معرفی خواهند کرد و در صورت توافق میان طرفین و انجام همکاری، بر اساس آئین نامه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور ( international.bmn.ir ) از حمایتهای مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری بهره مند خواهند شد.


توریسم (گردشگری)،صنایع دستی، بازی، اساب بازی و سرگرمی ،هنرهای تجسمی (نقاشی، عکاسی )،هنر و معماری (گرافیک و نقاشی، طراحی پارچه و لباس، طراحی صنعتی و دکوراسیون)، انیمیشن وبازی‌های ویدئویی از جمله حوزه‌های مرتبط با فعالیت این ستاد است .


تئاتر،سینما، موسیقی،نشر بین‌الملل(انیمیشن، گیم، سینما)،میراث فرهنگی(موزه، باستان شناسی)،تبلیغات و بازاریابی و مدیریت کسب و کار (MBA)از دیگر حوزه‌های مطرح شده است .


مدرس در کارگاه های آموزشی،سخنرانی در نشست های علمی، خدمات منتوری و آموزشی به استارتاپ‌ها در قالب شتابدهنده‌ها،اشتغال در شرکت‌های خلاق و دانش بنیان،استقرار در پارک‌های علم و فناوری و مجتمع های تحت پوشش (در صورت ایجاد شرکت خلاق و دانش بنیان، توسط ایرانی خارج از کشور)از جمله اولویت‌های تسهیلات قابل ارائه است .


علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال اطلاعات  به ادرس اینترنتی ircreative.abroad@elenoon.ir مراجعه کنند .
پایان پیام /۲۶

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات