برج فناوری هرمز افتتاح می شود

برج فناوری هرمز افتتاح می شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری صبح امروز با هدف افتتاح برج فناوری هرمز، بازدیداز شرکت های دانش بنیان و شرکت در نشست رونق تولید و اقتصاد دانش‌بنیان استان هرمزگان وارد این استان شد  و مورد استقبال استاندار و مقامات عالی استان  قرار گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در سفر به استان هرمزگان برج فناوری هرمز را افتتاح می‌کند.کار پروژه برج فناوری هرمز از سال ۱۳۹۶ با هدف ایجاد فضای فیزیکی استقرار فناوران، نوآوران و شرکت های دانش بنیان استان و ایجاد زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی در استان با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری آغاز شد. این برج دارای ۹ طبقه شامل یک طبقه فضای کارگاهی و آزمایشگاهی ، یک فضای اشتراکی متعلق به استارتاپ ها و دیگر طبقه‌ها متعلق به شرکت های مرکز رشد ، رشد یافته و دفاتر تحقیق و توسعه صنایع فعال در استان هرمزگان است.

بازدید از شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهوری در این سفر از ۹ شرکت دانش بنیان هرمزگانی بازدید خواهد کرد. ستاری ضمن رونمایی از محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های مستقر در دانشگاه هرمزگان، به محل کارگاه‌های این شرکت‌ها می‌رود و  در فضایی صمیمی با فعالان فناور مستقر به گفت‌وگو می‌نشیند.این شرکت‌ها در حوزه‌های مختلفی همچون حوزه سلامت پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی فعالیت می‌کنند.

در حال حاضر تعداد۵۲ شرکت در پارک علم و فناوری هرمزگان مستقر هستند. از این تعداد ۲۰ شرکت رشد یافته و از آمادگی ورود به بازار تجاری برخوردارند. این شرکت ها تا پایان سال ۹۷ درآمدی بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان داشتند و ۶۵۰۰ دلار سهم صادرات این کسب‌وکارها بوده است.

ستاری و همراهان وی در ادامه این سفر استانی یک روزه  به ساختمان دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان خواهند رفت و از دستاوردهای فناورانه مستقر در مرکز رشد این دانشگاه بازدید می‌کنند. فعالان فناور شرکت دانش بنیان زایش سبز طبیعت نیز آخرین دستاورد های خود را به معاون علمی و فناوری رییس جمهوری معرفی می کنند.

پایان پیام/

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات