چربی‌های سخت با فناوری نانو آب می‌شود

چربی‌های سخت با فناوری نانو آب می‌شود

محققان از حوزه های گوناگون همچون زیست فناوری، نانو فناوری، مهندسی شیمی و علوم اعصاب یک کسب و کار نوپا راه انداخته‌اند. آنها در حوزه چاقی و درمان آن محصولی متفاوت را به زودی روانه بازار می‌کنند. "برچسب پوستی لاغری رهنا" نام این محصول است.

نازیلا جعفری مدیر این استارتاپ درباره این محصول بیان کرد: برچسب‌هایی برای لاغری در بازار وجود دارد اما سازوکار اثر این برچسب متفاوت است. این برچسب قابلیت رهایش دارو دارد. دارویی که با عبور از پوست بر روی بافت چربی اثر می‌گذارد تا آنها را حذف کند.

وی همچنین ابراز کرد: داروی استفاده شده نیز گیاهی است و  هیچ نوع ضرر و آسیبی برای سلامتی ندارد. نکته دیگر این محصول عملکرد ماده موثره گیاهی در بستری نانویی است که عملکرد آن را بهینه می‌کند.

به گفته جعفری، تحقیقات بر روی فاز حیوانی با موفقیت انجام شده است. حیواناتی که مورد آزمایش قرار گرفتند کاهش بافت چربی شان مشهود بود. همچنین فاکتورهای خونی حیوانات نیز بررسی شد و هیچ تغییری در آن مشاهده نشد. پس از کامل شدن مراحل تحقیقات در فاز انسانی محصول روانه بازار می شود.

این فعال حوزه دانش بنیان حضور در دوره شتابدهی مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را تاثیرگذار در روند فعالیت کسب و کار نوپایشان دانست و گفت: ایجاد تعامل با سرمایه گذار یکی از نکات مثبت این اقدام است. اقدامی که ورود محصولات همگرا به بازار را تسریع می‌کند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۵

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات