نخستین «نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن» دی‌ماه امسال برگزار می‌شود

نخستین «نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن» دی‌ماه امسال برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، پیوند فناوری و اپلیکیشن‌های کاربردی، تبادل افکار بدیع و الگوی بهینه، اشتغال‌زایی و رشد همکاری‌های ملی و بین‌المللی، بسترسازی لازم برای ارائه حداکثری ظرفیت‌ها و توانمندی‌ شرکت‌های فناور اهدافی است که با برگزاری این نمایشگاه دنبال می‌شود.

این نمایشگاه نخستین دوره برگزاری خود را تجربه می‌کند و از ۲۴ تا ۲۷ دی‌ماه سال‌جاری در نمایشگاه بین‌المللی تهران میزبان علاقمندان می‌شود. فعالان حوزه‌های اپلیکیشن، بازی‌های رایانه‌ای، استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا، توسعه‌دهندگان، شتاب‌دهنده‌ها، اپراتورهای تلفن همراه، فین‌تک‌ها و ارائه دهندگان محتوا از شرکت‌کنندگان این رویداد هستند.

طبق آخرین اطلاعات از مرکز آمار، ۸۸ میلیون تلفن همراه در کشور مشغول به کار است. به عبارت دیگر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از مرز ۱۱۰ درصد گذشته و موجب شده است تا ماهانه بیش از ۳۱ میلیون کاربر فعال از اپلیکیشن‌ها استفاده کنند؛ این ارقام از بازاری گسترده برای فعالان حوزه اپلیکیشن حکایت دارد. بازاری که تا پایان فروردین ۹۸ تقاضای بیش از ۴۰ میلیون کاربر را پاسخ گفته است.

در همین راستا نخستین «نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن» می‌تواند فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در این صنعت رو به رشد فراهم کند.

این نمایشگاه با گرد هم آوردن فعالان این حوزه بخشی از زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال را به نمایش خواهد گذاشت؛ زیست‌بومی که رونق و توسعه آن راهی برای رهایی از اقتصاد نفتی است.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

   منبع خبر

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

    نظرات