از پروژه‌های منتخب تولید مرکب رسانا حمایت می‌شود

از پروژه‌های منتخب تولید مرکب رسانا حمایت می‌شود

با پیشرفت علم و به وجود آمدن امکانات و صنایع جدید، هرروزه مواد هوشمند با قابلیت‌های متنوع پا به عرصه فناوری و صنعت می‌گذارند. یک نمونه از این مواد، مرکب‌های رسانا هستند که با حضور خود انقلابی در صنایع گوناگون ازجمله مدارها و علم رباتیک ایجاد کردند.

مرکب‌های رسانا در مواردی به وجود آورنده شاخه‌های جدیدی از علم از جمله حسگرهای بی‌سیم بر پایه‌ی فناوری بازشناسی با امواج رادیویی شده­اند.

ممکن است در صورت عدم توسعه فناوری‌های مرتبط با مرکب رسانا در کشور، در آینده امکان تولید بسیاری از محصولات نیازمند به این ماده وجود نداشته باشد.

کاربردها

می‌توان از مرکب‌های رسانا در تولید کارت‌های امنیتی استفاده کرد که دارای قابلیت شناسایی به وسیله امواج مغناطیسی هستند.

این محصول می‌تواند به ‌صورت مستقیم برای پرینت بردها و مدارهای الکتریکی به‌جای ساخت آنها نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین قطعات الکترونیکی که احتیاج به یک غشای رسانا نازک دارند مانند کیبوردهای نسل جدید، می توانند از مرکب رسانا استفاده کنند.

علاوه بر این مرکب‌های رسانا در صنایع مختلفی از جمله ساخت: باتری­ها، کانداکتورها، نورهای LED و حافظه‌های هوشمند کاربرد دارد.

اعلام فراخوان برای حمایت از تولید مرکب رسانا بر پایه پلیمرهای رسانا

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از فعالان این حوزه دعوت کرده است، پیشنهاد‌های همکاری خود را به این ستاد ارسال کنند.

«اعلام آمادگی برای مشارکت از سوی یک واحد صنعتی مرتبط به طرح، موجب کسب امتیاز و همچنین اولویت‌دهی به طرح دریافتی می‌شود.»

در این فراخوان از شخصیت‌های حقوقی (شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و ... ) دعوت می‌شود؛ که در ارتباط با موضوع « تولید مرکب رسانا بر پایه پلیمرهای رسانا» پیشنهاد‌های خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰/۹/۹۸، از طریق بخش ارسال طرح در سایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت به آدرس http://pam.isti.ir / ارسال کنند.

علاقه مندان و متقاضیان همچنین می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۴۱۴۱۹۳-۰۲۱ داخلی ۱۲۱۱، تماس بگیرند.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳


اخبار مرتبط:

مقاله مروری درباره نقش نانوساختارها در تولید جوهر رسانا

ساخت جوهرهای رسانا با استفاده از نانو ذرات مس در ایران

دومین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی محققان کشور منتشر شد

حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک و لیزر از ۱۶۰ طرح پژوهشی


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات