چسب‌های پلیمری ایران‌ساخت صادر شد

چسب‌های پلیمری ایران‌ساخت صادر شد

چسب در اکثر صنایع مانند صنعت بسته‌بندی انواع محصولات غذایی و دارویی، صنعت ساختمان سازی و خودرو سازی و هم چنین در صنعت پزشکی کاربرد گسترده‌ای دارد.

یک شرکت دانش‌بنیان در کشور به دانش تولید چسب‌های پلیمری دست پیدا کرده است.

مهدی نجار دیسفانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان « مهندسی بسپار گستر آریا» درباره ویژگی چسب‌های تولیدی این شرکت گفت: چسب‌های بسته‌بندی لومیناک دارای کاربردی وسیع جهت بسته‌بندی انواع کارتن، جعبه دستمال کاغذی، نی چسبان، جعبه‌های متالایز و ... است.

وی افزود: از ویژگی‌های منحصر بفرد چسب‌های بسته‌بندی لومیناک می توان به چسبندگی فوق العاده، شفافیت، زمان تثبیت پایین و انعطاف پذیری آن اشاره کرد .

این فعال فناور همچنین درباره چسب‌های گرماذوب مورد استفاده در صنعت چوب گفت: این چسب به طور گسترده‌ای در انواع دستگاه‌های لبه چسبان جهت چسباندن نوار لبه‌های چوبی و PVC به صفحات MDF ، نئوپان و غیره استفاده می‌شود.

به گفته نجار دیسفانی، چسب‌های گرانول و قالبی لومیناک با گریدهای مختلف دارای قدرت چسبندگی بالا متناسب با انواع دستگاه‌های لبه چسبان در این شرکت تولید شده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان « مهندسی بسپار گستر آریا» بیان کرد: محصولات این شرکت به کشورهای عراق، افغانستان و گرجستان صادر شده است.

وی ادامه داد: به طور متوسط قیمت محصول این شرکت در مقایسه با نمونه ساخته شده کشور ترکیه ۱۰ درصد و در مقایسه با محصول ساخت کشور آلمان ۲۵ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر است.

نجار دیسفانی درباره میزان اشتغال‌زایی که شده است گفت: این شرکت توانسته به صورت مستقیم برای ۳۸ نفر و به صوت غیرمستقیم برای ۱۲۰ نفر شغل ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان « مهندسی بسپار گستر آریا» تاکید کرد: این شرکت ظرفیت بالایی برای گسترش تولیدات و همچنین محصولات جدید دارد که امیدوار هستیم با کمک مسئولین این مهم تحقق پیدا کند.

این فعال فناور ادامه داد: در برخی صنایع، نیاز به این‌گونه محصولات از طریق واردات برطرف می‌شود که لازم است مسئولین در کشور با حمایت‌‌های تسهیلاتی از بخش تحقیق و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان شرایطی را فراهم کنند که این شرکت‌ها بتوانند به دانش و فناوری مورد نیاز برای تولید محصول جدید دست پیدا کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/


اخبار مرتبط:

* ساخت داربست استخوانی حاوی نانوذرات بارگذاری شده

* معاونت علمی در جهت تشویق سرمایه‌گذاران در راه علم و فناوری قدم برمی‌دارد

* سلول‌های‌خورشیدی نانو‌ساختار با ساختارهای محدود شده شبه یک‌بعدی ساخته‌شد

* " فناوری‌های پیشرفته" در رشد خلاقیت نسل جوان تاثیرگذار است

* بخش خصوصی و دولت در تعاملی سازنده از پژوهش محصول می‌سازند


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات