ردیابی خودرو با دستگاه ساخت داخل ممکن شد

ردیابی خودرو با دستگاه ساخت داخل ممکن شد

از ردیاب‌ می‌توان استفاده گوناگون کرد؛ پیدا کردن خودرو دزدیده شدن جسم متحرک، آگاهی از نحوه استفاده کارمندان از وسیله نقلیه شرکت و میزان ساعت کار آنها و یا کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی شهر و یا میزان مصرف سوخت خودرو و ... .

شرکت دانش‌بنیان « ایده پردازان پارسی فردا »، در تولید انواع ردیاب‌ها، تبلت‌های صنعتی و dvr خودرویی مشغول به فعالیت است.

حمزه محمدی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، بیان کرد: این ردیاب‌ها می‌توانند علاوه بر انواع وسیله نقلیه موتوری برای ردیابی دوچرخه، حیوانات خانگی، کودک خردسال و حتی واگن قطار مورد استفاده قرار بگیرد.

وی درباره «سامانه مدیریت ناوگان رادشید» توضیح داد: این سامانه یک سیستم یکپارچه مبتنی بر وب است و مطابق با ساختارهای بین‌المللی امنیت و اینترنت اشیا کار می‌کند و با برقراری ارتباط بین دستگاه‌های ردیاب و سپهتن و مدیران، به ارائه گزارشات مختلف و همچنین اعمال برخی دستورات مورد نیاز می‌پردازد.

این فعال فناور ادامه داد: این سامانه با توجه به نیاز مشتری و همچنین براساس پروتکل‌های بین‌المللی برنامه ریزی شده است و ابزارها و گزارشات مورد نیاز کاربر را در سریع‌ترین راه ارائه می‌دهد.

وی از دیگر قابلیت‌های «سامانه ردیابی رادشید» گفت: استفاده از تکنولوژی های روز، مدیریت خودروها، دریافت و ذخیره تصاویر ارسالی از دوربین ها، قابلیت شنود میکروفون داخلی خودرو و قابلیت کنترل خودرو با پیامک

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «رادشید» درباره میزان اشتغال‌زایی که در این شرکت شده است گفت: هم‌اکنون ۳۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۱۰۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

محمدی همچنین درباره واردات محصولات مشابه خارجی به کشور بیان کرد: نمونه‌های مشابه این تجهیزات از کشورهای چین و لیتوانی و نیز از کشورهای اروپای شرقی وارد می‌شود.

این فعال فناور همچنین افزود: محصولات تولیدی این شرکت با مونه‌های مشابه خارجی آن قابل رقابت است و این موضوع با فعالیت چندین ساله این شرکت ثابت شده است.

وی همچنین بیان کرد: چندین سال است که خرید این قبیل تجهیزات از شرکت‌های خارجی ممنوع اعلام شده است؛ ارگان‌های دولتی به عنوان بزرگ‌ترین خریداران این تجهیزات متاسفانه از طریق بازرگانان داخلی اقدام به خرید این تجهیزات می‌کنند که این امر باعث کاهش فروش محصولات این شرکت و تولیدکنندگان مشابه می‌شود و امیدواریم که اقدام جدی از سوی نهادهای ذی‌ربط در راستای حمایت از تولیدات داخل انجام شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/


اخبار مرتبط

* تولید آشکارساز موادمخدر و داروها با یک‌سوم قیمت تمام‌شده خارجی

* صرفه جویی ارزی با ساخت کیوسک های بانکی

* طراحی و ساخت بومی میکروچیپ آشکار ساز DNA توسط محققان کشور

* تولید پودر نانو برای مصارف صنعتی در کشور

* تولیدکنندگان محتوای الکترونیکی حمایت می‌شوند


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات