تجاری‌سازی محصولات فناورانه و توسعه‌ی بازار محصولات در داخل و خارج کشور

تجاری‌سازی محصولات فناورانه و توسعه‌ی بازار محصولات در داخل و خارج کشور

تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک‌ بین جهاددانشگاهی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در راستای سیاست‌های کلی کشور برای رونق تولید، توسعه‌ی اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی منعقد شد.
تجاری‌سازی محصولات فناورانه و توسعه‌ی بازار محصولات در داخل و خارج کشور

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری دفتر مرکزی جهاددانشگاهی، این تفاهم‌نامه روز سه شنبه  ۳ دی‌ماه در حاشیه‌ی تقدیر از برترین‌های پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی سال ۱۳۹۸ با هدف حمایت از توسعه‌ی فناوری و تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه‌ی جهاددانشگاهی بین دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری این نهاد منعقد شد.
هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه ایجاد زمینه‌ی همکاری و مشارکت در توسعه‌ی فناوری و تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی برای تامین نیازهای داخلی، توسعه‌ی دانش فنی، تجاری‌سازی محصولات فناورانه و توسعه‌ی بازار محصولات در داخل و خارج کشور است.
پیگیری‌های لازم در تمام مراحل اجرای طرح برای دستیابی به نتایج مطلوب و پیش‌بینی‌شده تا رسیدن به مرحله بهره‌برداری نهایی طرح، نظارت بر روند اجرای پروژه در کلیه مراحل زمان‌بندی مرتبط با برنامه، کمک به توسعه بازار و تجاری‌سازی محصولات فناورانه و دانش‌بنیان، مشارکت دادن ستادهای توسعه فناوری در طرح‌های توسعه‌ محصولات مرتبط با نیازهای جهاد و تامین اعتبار اختصاص‌یافته و پرداخت به‌موقع آن تا پایان اجرای طرح در صورت تخصیص اعتبار از تعهدهای معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در این تفاهم‌نامه است.
هم‌چنین معرفی طرح‌های فناورانه به معاونت، تامین اعتبار اختصاص‌یافته و پرداخت به‌موقع آن تا پایان اجرای طرح در صورت تخصیص اعتبار، همکاری و پیگیری‌های لازم در تمام مراحل اجرای طرح برای دستیابی به نتایج مطلوب و پیش‌بینی‌شده تا رسیدن به مرحله‌ی بهره‌‌برداری نهایی طرح و نظارت بر روند اجرای پروژه در تمام مراحل زمان‌بندی مرتبط با برنامه نیز از تعهدات جهاددانشگاهی در این تفاهم‌نامه می‌باشد.
به‌منظور تسهیل در انجام امور و اجرایی نمودن مفاد تفاهم‌نامه و هم‌چنین بررسی و نظارت بر پیشرفت موضوعات پس از امضای تفاهم‌نامه، رییس مرکز توسعه‌ی فناوری‌های راهبردی معاونت و معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، مسوول طراحی سازوکار اجرایی و نظارت بر اجرای مفاد تفاهم‌نامه خواهند بود.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری البرز

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری البرز

  پارک علم و فناوری البرز

  زمینه فعالیت جامع

   نظرات