خراسان رضوی کسب رتبه دوم کشور در حوزه دانش‌بنیان را هدف‌گذاری کرده است

خراسان رضوی کسب رتبه دوم کشور در حوزه دانش‌بنیان را هدف‌گذاری کرده است


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی کسب رتبه دوم کشوری در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان به لحاظ تعداد و فروش محصولات آن‌ها را در برنامه‌ریزی‌های خود هدف‌گذاری کرده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم وف ناوری خراسان به نقل از شهرآرانیوز؛ علی رسولیان درهمایش «شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌های خراسان رضوی با رویکرد تامین مالی و جذب سرمایه» که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برای هدف‌گذاری کسب رتبه دوم در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان به همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی مرتبط نیاز است.

وی شکل گیری انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان در خراسان رضوی را اقدامی در جهت رفع موانع و مشکلات فعالیت این شرکت‌ها دانست و افزود: رویکرد استان سپردن امور به بخش خصوصی است تا با حذف دیوان‌سالاری اداری، حضور بخش خصوصی در عرصه اقتصادی تقویت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در این راستا «گروه کاری دانش‌بنیان» ذیل «کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری» با دبیری انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته و با طرح موضوعات مرتبط، مسیر مناسبی برای طرح مسائل و پیگیری در «شورای برنامه‌ریزی» و «کارگروه ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید» استان گشوده شده است.

رسولیان با بیان اینکه در سفر اخیر سرپرست نهاد ریاست جمهوری به مشهد، اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای تقویت صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مصوب شد، افزود: در نمایشگاهی که چند روز پیش با محوریت خراسان رضوی در تاجیکستان برپا شد تاجیک‌ها علاقه زیادی برای مشارکت در حوزه فعالیت‌های دانش بنیان خراسان رضوی نشان دادند.

وی اختصاص فضای ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب پارک ICT و اختصاص فضا‌های خالی استان به استقرار این شرکت‌ها را از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه برشمرد و ادامه داد: سه موضوع تامین مالی، رفع موانع و مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه فضای مناسب به آنان با جدیت در حال پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تعداد شرکت‌های دانش بنیان خراسان رضوی را ۲۶۰ واحد و تعداد واحد‌های فناوری را ۶۵۰ واحد ذکر و بیان کرد: این شرکت‌ها ۷۳۰ محصول دارند که پارسال از این تعداد ۱۹۶ محصول صادر شد.


لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی یک پارک علم و فناوری در شهر مشهد می باشد

   نظرات