اولتیماتوم به کالاهای بدون شناسه

اولتیماتوم به کالاهای بدون شناسه

اولتیماتوم به کالاهای بدون شناسه
به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن‌ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.
اوایل دی‌ماه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد تمام تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا ۱۵ دی‌ماه فرصت دارند که برای ۸ گروه کالایی خود فرآیند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند و بعد از این تاریخ هر کالایی که در سطح بازار شناسه کالا نداشته باشد، کالای قاچاق تلقی می‌شود.

اما  عباس دمرچلی، ‌دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی گفت که طبق نامه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی مهلت عرضه کالاهای فاقد شناسه برای لوازم خانگی در سطح عرضه تا ۱۵ بهمن‌ماه سال‌جاری تمدید شده بود.

وی افزود: طرح برخورد با لوازم‌خانگی بدون شناسه شامل یخچال، فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولرگازی و اسپلیت، ماکروویو و ماکروفر از شانزدهم بهمن‌ماه، یعنی دو روز دیگر، از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز می‌شود.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران کولر آبی، جارو برقی، اتو، چرخ خیاطی و پکیج را از جمله دیگر کالاهایی عنوان کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرده این کالاها باید فرآیند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد که این طرح طبق دستورالعمل ماده ۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

لینک اصل خبر در سایت تجارت طلایی نیک روش

  منبع خبر

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات