ارتباطات مخابراتی امن امکان‌پذیر شد

ارتباطات مخابراتی امن امکان‌پذیر شد

امکان ارائه سرویس‌های مناسب و امن از سوی اپراتورهای تلفن همراه امری بسیار ضروری محسوب می‌شود.

شرکت دانش‌بنیان «علوم سبز» توانسته با به کارگیری حدود ۲۰۰ نفر خدمات مهمی در زمینه سیستم‌های ارتباطی، ایمنی و حفاظت الکترونیکی و مکانیکی را به اپراتورهای تلفن همراه ارائه کند.

مسعود فرهنگی مدیرعامل شرکت دانش‌‎بنیان «علوم سبز» درباره نوع فعالیت این شرکت گفت: این مجموعه با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، در زمینه طراحی، مشاوره، ارائه خدمات در زمینه‌های مختلف سیستم‌های مخابراتی، امنیت اطلاعات و ارتباطات و همچنین اینترنت اشیا و شهر هوشمند در حال فعالیت است.

این فعال فناور درباره محصول این شرکت با نام «کنکاش» توضیح داد: این محصول مجموعه‌ای از راهکارهایی است برای شبکه‌های تلفن همراه که از نسل دو، نسل سه و نسل چهار در هر دو حوزه CS و PS به منظور تحلیل شبکه‌های مخابراتی پشتیبانی می‌کند.

فرهنگی افزود: با استفاده از این محصول، اپراتورهای مخابراتی با استفاده از ابزارهای گزارش‌دهی هوشمند و پایش قوی، می‌توانند کار عیب‌یابی و تحلیل را به آسانی انجام دهند و با به‌کارگیری سرویس‌های تحلیل مشترک مثل مصرف دادها، هزینه نگه‌داشت مشتری را کاهش و نیز باعث افزایش رضایت مشتریان شوند.

وی به جزئیات این خدمات پرداخت و افزود: از این خدمات برای دستیابی به درک عمیق‌تری از جزئیات هر یک از فعالیت‌های کاربر می‌توان استفاده کرد، همچنین از این خدمات برای فهم گزارش عناصر معینی از شبکه و نمایش نتایج در قالب نمودارهای خطی و ستونی استفاده کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت دانش‌‎بنیان «علوم سبز» از این خدمات برای نمایش نتیجه هر گزارشی روی نقشه GIS به کمک راهنمای رنگ استفاده می‌شود و همچنین کاربر نهایی می‌تواند فرمول Counter/KPI خود را از xDR تعریف کند و داشبورد نمایش آن را ایجاد نماید .

به گفته فرهنگی، در گذشته نیاز بیشتر کشور به این محصول از طریق شرکت‌های خارجی تامین می‌شد که به لحاظ اهمیت اطلاعات مشترکین این موضوع خوب نبود ولی خوشبختانه درحال حاضر این وابستگی بسیار کمتر شده است.

وی به دیگر محصولات این شرکت اشاره و بیان کرد: سامانه مدیریت اطلاعات امنیتی و رخدادها، تست نفوذ، دستگاه‌های رمزکننده و همچنین در زمینه اینترنت اشیا و شهر هوشمند نیز محصولاتی را تولید و به بازار عرضه شده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌‎بنیان «علوم سبز» درباره میزان اشتغال‌زایی صورت گرفته در تولید این محصول گفت: فقط در بخش تولید محصول «کنکاش» حدود ۶۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و در کلیه بخش‌های شرکت برای حدود ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شده است..

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/

اخبار مرتبط

* تصویب و ابلاغ سند راهبرد ملی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر پیگیری شد

* استفاده اقتصادی از انرژی بر اساس قانون اصلاح الگوی مصرف در کشور مدیریت می‌شود

* توسعه نقش‌آفرینی کسب و کارهای استارتاپی در حوزه انرژی ضروری است

* خدمات ممیزی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در سطح کلان ارائه می‌شوند

* دسترسی به بازار مهمترین چالش شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه انرژی است

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات