ثبت پتنت بین المللی آمریکا توسط شرکت مستقر در  پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

ثبت پتنت بین المللی آمریکا توسط شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

حامد نیکمرام مدیرعامل شرکت نیک فناوران پلاسما مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به ثبت پتنت بین المللی آمریکا در زمینه اختراع دستگاه چندمنظوره پلاسما شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، مدیرعامل شرکت نیک فناوران پلاسما با بیان اینکه  پتنت آمریکا یک ارگان بین المللی است که از تمام دنیا برای ثبت پتنت به آنجا مراجعه می کنند، اظهار کرد: شیوه کار این ارگان به گونه است که  حق مالکیت ایده  را برای مخترع حفظ می کند.
دکتر حامد نیکمرام ادامه داد: در واقع اختراع، ایده ای  است که نوآوری دارد و حتی تبدیل  به محصول نیز ممکن است، شده باشد، در کشور ایران نیز به این گونه بوده که وفتی کسی اختراعی ثبت می کند تا ۲۰ سال کسی حق کپی کردن از آن اختراع را ندارد، پتنت آمریکا نیز در همین شرایط است با اندک تفاوت و سختگیری های که دارد.
وی افزود:در پتنت آمریکا باید اختراع در سطح جهانی نوآوری داشته باشد یعنی در دنیا هیچ مورد مشابهی نداشته باشد که ثبت چنین پتنتی سخت بوده و پروسه طولانی دارد.
نیکمرام درباره اختراع ثبت شده نیز اظهار کرد:  شرکت نیک فناوران پلاسما موفق به ساخت دستگاه چندمنظوره ایجاد کننده پلاسما شده است.
وی ادامه داد: پلاسما حالت چهارم ماده است که این حالت گاز یونیزه شده و یا پلاسما نامیده می شود و انواع مختلفی دارد.
مدیرعامل شرکت نیک فناوران پلاسما  با بیان اینکه با توجه به میزان انرژی که به  یک گاز  یونیزه اعمال می شود می توان انواع مختلف پلاسما تشکیل داد، تشریح کرد: هر نوع پلاسما در یک نوع فیلد و زمینه کاربرد دارد بطور مثال در زمینه های پزشکی و صنعتی که در این میان حتی  در بخش پزشکی نیز چندین نوع پلاسما مانند پلاسمای گرم و سرد برای کابردهای مختلفی ار جمله زیبایی، درمانی و ترمیم زخم کاربرد دارد.
نیکمرام ادامه داد: طبق بررسی هایی که انجام دادیم بیشتر دستگاه هایی که وجود داشتند چندکاره نبوده و هر کدام مخصوص یک نوع پلاسما بود، بنابراین تصمیم گرفتیم دستگاهی تولید کنیم که چند منظوره باشد و چند نوع پلاسما را کاربردی و راحت ایجاد کند.
وی ادامه داد: شرکت ما دستگاه های پلاسما را برای کاربردهای پزشکی تولید می کند.
مدیرعامل شرکت نیک فناوران پلاسما با بیان اینکه  این شرکت در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مستقر است اظهار کرد: این شرکت از  سال ۸۹ در زمینه پلاسما فعال است  و از سال ۹۶  نیز  به صورت تخصصی دستگاه های پلاسما برای کابردهای پزشکی تولید می کند.
نیکمرام با اشاره به نوآوری های  افزوده شده در دستگاه  تولیدی، گفت:  این نوآوری ها تاکنون در سطح بین المللی  در هیچ دستگاهی بکار برده نشده است.
وی با بیان اینکه خط تولید این محصول راه اندازی شده و حتی اقداماتی برای راه اندازی خط تولید در کشور ترکیه انجام شده است، توضیح داد: این شرکت از سال ۹۶  در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مستقر شده است و حمایت های این پارک بی نظیر است.
این مخترع جوان درباره اهداف و آینده ای که برای شرکت نیک فناوران پلاسما در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: در حال اخذ مجوزهای بین المللی برای صادرات هستیم و علاوه بر آن در حال فعالیت بر روی دستگاه های جدید برای ثبت پتنت بین امللی هستیم.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

منبع خبر

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی یک پارک علم و فناوری در شهر ارومیه می باشد

    نظرات