مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها توجه به اشتغال دانشجویان است

مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها توجه به اشتغال دانشجویان است


به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، رئیس پارک علم و فناوری استان قم گفت: دانشگاه های نسل چهارم باید به اشتغال زایی کارکنان خود توجه کنند.
دکتر سید حسین اخوان علوی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دغدغه ایجاد شغل مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاهی مساله محوری کشور است گفت: اگر زمانی دانشگاه های نسل سوم به دنبال ایجاد کرویدرهای کارآفرینی بودند دانشگاه های امروز براساس مسئولیت اجتماعی که دارند باید برای ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان خود برنامه ریزی کنند.
وی با تاکید براینکه دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه ها باید کاربردی شده  و رویکرد فناورانه داشته باشد گفت: پژوهشگران و نخبگان دانشگاهی باید زمینه ارتباط و  بهره مندی از شرکت های فناور  را هموار کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده برای ایجاد دانشگاه مساله محور در سطح دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پارک و دانشگاه آزاد اسلامی قم می توانند با همکاری یکدیگر یک مرکز رشد مشترک برای توسعه فناوری و نوآوری دستاوردهای پژوهشی دانشگاهی ایجاد کنند.
در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم بر همکاری و استفاده از تجربیات پارک تاکید کرد و گفت:  واحد دانشگاهی قم باید با شاخص‌های قطب‌های علمی به سراسر کشور معرفی شود.

حجت‌الاسلام حسن خیری در دیدار رئیس پارک علم و فناوری استان قم با تشریح سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت جدید به‌عنوان یک دانشگاه مسئله‌محور تعریف شده است؛ بنابراین تلاش می‌شود ساختار این دانشگاه مسئله‌محور و اجتماعی باشد.

وی افزود: در همین راستا دانشکده‌های خانواده، فضای مجازی و حکمرانی در حوزه‌های فنی مهندسی و پژوهشی با محور مسئله در عرصه دانشگاه آزاد اسلامی حال شکل‌گیری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم ادامه داد: در این دانشگاه نیز تقویت و راه‌اندازی مرکز رشد، سرای نوآوری، پارک علوم و فناوری، پایش آزاد و ارتباط با صنعت با رویکرد مسئله‌محوری در حال شکل‌گیری است.

حجت الاسلام خیری  با اینکه یک ساختمان مجزا برای فعالیت‌های مرکز رشد و سرای نوآوری اختصاص یافته است، اظهار کرد: باید بتوانیم برای ظرفیت‌هایی که در قم شناسایی می‌کنیم، قطب‌های خاصی تعریف کنیم و تمرکز فعالیت‌ها روی قطب‌های تعیین‌شده انجام شود؛ بنابراین قم را باید با شاخصه‌های قطب‌های علمی به سراسر کشور معرفی کنیم.


لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری قم

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم یک پارک علم و فناوری در شهر قم می باشد

   نظرات