تولید دهانشویه گیاهی توسط فناوران پارک علم و فناوری مازندران

تولید دهانشویه گیاهی توسط فناوران پارک علم و فناوری مازندران

فناوران پارک علم و فناوری مازندران، موفق به تولید دهانشویه گیاهی در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، با توجه به اخبار این روزها در کشور و اثبات تاثیر دهانشویه‌ها در پیشگیری از ویروس کرونا، فناوران پارک علم و فناوری مازندران، موفق به تولید دهانشویه‌ای گیاهی شدند، که این روزها توسط افراد جامعه مورد استفاده قرار گرفته است.


مکان تجمع اولیه کرونا ویروس در دهان و حلق می‌باشد. مطالعات محققان بین المللی نشان می‌دهد که استفاده از دهانشویه توانایی زیادی در از بین بردن ویروس کرونا و کاهش میزان ویروس در دهان و حلق دارد. به‌طوری که استفاده از دهانشویه و غرغره کردن در غیرفعال سازی این ویروس عفونی بسیار موثر بوده است. در بسیاری از افراد پس از فقط ۳۰ ثانیه از زمان تماس دهانشویه بیش از ۹۹.۹ درصد ویروس غیرفعال شد و در برخی دیگر نیز پس از ۳۰ ثانیه ۹۹.۹۹ درصد ویروس غیرفعال شد.


گلیارانی مدیر اجرایی شرکت دانش بنیان دارویی زولنگ رسپینا گفت: دهانشویه پروتاکت دارویی موثر در پیشگیری از عفونت‌ها و زخم‌های دهان می‌باشد که با مجوز از سازمان غذا و دارو برای پیشگری و درمان انواع زخم ها، التهاب و عفونت‌های دهان استفاده می‌شود.


وی با بیان اینکه این دهانشویه محصول شرکت دانش‌بنیان دارویی زولنگ رسپینا می‌باشد که براساس مستندات محکم بالینی تولید و وارد بازار دارویی کشور شده است، افزود: این دهانشویه حاوی عصاره آویشن شیرازی استاندارد شده براساس تیمول می‌باشد که با فرمولاسیون منحصر به فرد تولید شده است. درطی عرضه پروتاکت در کشور، پزشکان و دندانپزشکان از پروتاکت برای پیشگیری و درمان انواع التهاب و عفونت‌های دهان و گلو استفاده می‌کنند.


گلیارانی عنوان کرد: دهانشویه پروتاکت حاوی ماده موثر تیمول و کارواکرول است که ترکیبات بسیار موثر در از بین بردن انواع میکروب‌ها مانند ویروس است. تحقیقات انجام شده توسط محققان بین‌المللی نشان داد که تیمول و کارواکرول در از بین بردن ویروس‌ها به‌صورت موضعی بسیار موثر هستند.


مدیر اجرایی شرکت دانش بنیان دارویی زولنگ رسپینا اظهار داشت: استفاده از دهانشویه پروتاکت و غرغره کردن آن به‌خصوص بعد از حضور در مکان‌های شلوغ و مشکوک به کرونا ویروس موثر می‌باشد. با توجه به ماهیت گیاهی پروتاکت و استفاده چندساله آن در بیماران و عدم گزارش از عوارض جانبی احتمالی، دهانشویه پروتاکت فرآورده سالم برای مصرف توسط افراد جامعه می‌باشد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری مازندران

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری مازندران

  پارک علم و فناوری مازندران

  پارک علم و فناوری مازندران یک پارک علم و فناوری در شهر ساری می باشد

   نظرات