خودکفایی صنعت گاز کشور در توسعه فناورانه به ۸۰ درصد رسیدبه گزارش روابط عموم یپارک علم و فناوری خلیج فارس، محسن مظلوم فارسی باف روز چهارشنبه در نشست با رئیس و معاونان پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه تنها ۲۰ درصد صنعت گاز کشور نیازمند توسعه فناورانه است و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در حال برنامه‌ریزی و فعالیت در این زمینه هستند، باید از این پس، شرکت‌ها توجه خود را به سمت بازارهای بین المللی در حوزه توسعه فناوری متمرکز کنند.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر که در زمینه صنعت گاز فعالیت می‌کنند باید تلاش کنند با رسیدن به ترازهای بین‌المللی بازارهای آینده خود را گسترش دهند.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل فاصله کم تا استان بوشهر و گاز خیز بودن می‌توانند بازارهای مناسبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان این استان باشند که باید مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد.

مظلوم فارسی باف ادامه داد: شرکت ملی گاز ایران در بخش پژوهش و فناوری به دنبال تقویت زیرساخت مجازی است تا شرکت‌های دانش‌بنیان از استان‌های متفاوت در این قالب تعامل و هم‌افزایی و هم‌رسانی داشته باشند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان بوشهر گفت: این استان با داشتن پنج مرکز رشد و پارک علم و فناوری زیر ساخت‌های لازم برای فعالیت شرکت‌های فناور و دانش بنیان و حمایت ‌از آنها را دارد.

حسن حبیبی یادآور شد: ۱۵ شرکت دانش‌بنیان استان بوشهر در حوزه‌های مختلف صنعت گاز فعالیت می‌کنند و تاکنون نیز دستاوردهایی در تولید نیازهای این بخش داشته‌اند که پیش از این از خارج تامین می‌شد.

معاون پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران به همراه مسئولان پارک علم و فناوری خلیج فارس از تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بازدید کردند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

  منبع خبر

  پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

  پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

  پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر) یک پارک علم و فناوری در شهر بوشهر می باشد

   نظرات