ظرفیت‌سازی توسعه نوآوری در عسلویه اولویت پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر استمعاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر گفت: این پارک آمادگی دارد تا در زمینه ظرفیت و توانمندسازی صنعت نفت بویژه توسعه نوآوری در حوزه پالایش گاز در عسلویه و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس فعالانه ایفای نقش کند.

عبدالحسن بهرامی افزود: در این ارتباط برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مراکز نوآوری و مرکز رشد مشترک علم و فناوری در شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی با همکاری و حمایت شرکت ملی گاز ایران توسط پارک علم و فناوری خلیج فارس در دست اقدام است که  نشستی نیز با حضور مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران، دبیر و معاون ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری، جانشین مجتمع گاز پارس جنوبی و مدیران عامل پالایشگاه های پارس جنوبی در عسلویه برگزار شد.

وی بیان کرد: پارک علم و فناوری خلیج فارس آمادگی دارد تا حمایت‌های مادی و غیرمادی و مستقیم و غیر مستقیم، خدمات فنی تخصصی، شتابدهی، منتورینگ، فرایندهای جذب و پذیرش را برای گسترش اکوسیستم نوآوری در منطقه انرژی پارس جنوبی انجام دهد.

مسئول راه اندازی مرکز رشد علم و فناوری عسلویه گفت: با توجه به وجود شرکت‌های پالایش گاز و پتروشیمی در این منطقه شایسته است مرکز رشد یا مرکز اصلی نوآوری در سایت یک پارس جنوبی راه‌اندازی شود تا با توجه به نیازهای فناورانه شرکت‌های مستقر در منطقه به نحو مطلوب‌تری برای تامین و رفع نیازهای آنها برنامه ریزی و اقدام شود.

بهرامی ادامه داد: روند دسترسی و ارتباط نوآور، فناور و شرکت دانش بنیان با متولیان و کارشناسان صنایع که نیاز فناورانه دارند باید تسهیل شود زیرا تحقق این مهم به پیشرفت و توسعه دانش بنیان صنعت کمک شایانی می‌کند.

وی گفت: مرکز رشد مشترک و تخصصی حوزه انرژی و پالایش گاز به عنوان زیرساختی برای حمایت از نوآوران و فناوران و شرکت‌های استارتاپی و دانش بنیان است و این مرکز در کنار تاسیسات نفت و گاز و پتروشیمی در مجتمع گازی منطقه پارس جنوبی و با توجه به محیط پیرامون صنعت و تعاملات اجتماعی منطقه می‌تواند با کارکردی موثر چشم‌انداز مناسبی برای صنعت مستقر در منطقه ترسیم و ایجاد کند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

  منبع خبر

  پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

  پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر)

  پارک علم وفناوری خلیج فارس (بوشهر) یک پارک علم و فناوری در شهر بوشهر می باشد

   نظرات