بازدید میدانی از پروژه رودپارک کلانشهر مشهد را انجام داد

بازدید میدانی از پروژه رودپارک کلانشهر مشهد را انجام داد


رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی بیان کرد: عنایت به جلسه فی‌مابین با شهردار مشهد و آگاهی از مشکلات زیست‌محیطی رودپارک، برآن شدیم که به صورت میدانی از روند این معضل زیست‌‎محیطی بازدید داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دکتر مسعود میرزائی‌ شهرابی و هیئت همراه روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، در بازدیدی میدانی از رشد بی‌رویه خزه‌ها و جلبک‌های رودپارک مشهد، در جریان نوع ساختار این مجموعه و دلایل ساخت آن قرار گرفت.

دکتر میرزائی در ادامه این بازدید و جلسه‌ای با مهندس ناظر این مجموعه تصریح کرد: این رویداد به عنوان یک چالش در عدم تدوین راهبردهای تخصصی و آینده‌نگری و همچنین نبود یک تیم نظارتی در تبیین چشم‌انداز این پروژه، مطرح می‌باشد.

رییس پارک علم و فناوری افزود: اگر در هر پروژه و ایجاد تنوع در مجموعه شهری به صورت تخصصی، امکان‌سنجی ریسک و پیوست‌های آن در نظر گرفته شود، کمترین آسیب شهری و اجتماعی در آن روی خواهد‌داد.

وی همچنین تاکید کرد: یکی از پیوست‌های معمول در ساخت و سازهای شهری و همچنین ایجاد تنوع در این موضوع، پیوست محیط زیستی آن است که این پیوست به عنوان مهمترین عامل در توسعه و جلوگیری از مشکلات شهری خواهد‌ بود.

دکتر میرزائی در خاتمه تاکید کرد: امیدواریم با در اختیار داشتن تیم تخصصی در مجموعه پارک علم و فناوری استان بتوان در رفع این مشکل شهری که در جلسه با شهردار مشهد به عنوان یک اولویت مطرح شد، کارهای جهادی صورت گیرد.لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

منبع خبر

پارک علم و فناوری خراسان رضوی

پارک علم و فناوری خراسان رضوی

پارک علم و فناوری خراسان رضوی یک پارک علم و فناوری در شهر مشهد می باشد

    نظرات