پیشرفت فیزیکی نود درصدی کارخانه نوآوری لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان به نقل از رئیس پارک؛ به­ منظور توسعه اقتصاد دانش­ بنیان و ایجاد زیست­ بوم کارآفرینی در لرستان و زمینه‌سازی برای توسعه اشتغال فارغ­ التحصیلان، کارخانه نوآوری در این استان تاسیس خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان در این خصوص گفت؛ در راستای اهداف و سیاست­های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اهمیت نقش استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، صنایع خلاق و شرکت­های دانش­ بنیان در اقتصاد دانش ­بنیان هر استان؛ طرح راه ­اندازی کارخانه­ های نوآوری در استان‌ها کلید خورد. در همین راستا؛ طی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مصوب گردید که کارخانه نوآوری لرستان در خرم­ آباد راه ­اندازی شود. بدین ­منظور تفاهم‌نامه همکاری ۱۰ ساله فی­مابین معاونت علمی و فناوری ریاست­جمهوری، استانداری لرستان و پارک علم و فناوری لرستان منعقد و کارگروه راهبری تفاهم­نامه تشکیل شد.


دکتر محمودرضا شاکرمی افزود: همچنین طی تفاهم­نامه­ ای که با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان منعقد گردید، فضای سوله­ ای به­ متراژ حدود ۲ هزار مترمربع واقع در بلوار شهید شفیع­ پور (خیابان ۶۰ متری) جنب اداره کار، به مدت ۱۰ سال به این پارک واگذار گردید.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان تصریح کرد: تاکنون فاز اول عملیات عمرانی ساخت کارخانه به اتمام رسیده و فاز دوم (شامل معماری و تاسیسات برقی و مکانیکی) پیشرفت مناسبی داشته و در مجموع میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه ۹۰ درصد است.

محمودرضا شاکرمی گفت: قرارداد واگذاری بهره ­برداری کارخانه با صندوق پژوهش و فناوری لرستان منعقد گردید و ان شاءالله تا پایان خردادماه این کارخانه افتتاح و بهره‌برداری خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: در نظر است در جهت پیاده ­سازی ایده محوری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و شرکت‌های نوپا؛ در این کارخانه خدمات فنی و تخصصی از جمله منتورینگ، مشاوره ­های تخصصی، کارگاه ­های آموزشی ارائه شود.


لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

    نظرات