رئیس جدید پارک علم و فناوری مازندران مطرح کرد: تلاش پارک در جهت تبدیل نگاه کارجویی به فرهنگ کارآفرینی فناورانه در جامعه

رئیس جدید پارک علم و فناوری استان در جلسه تکریم و معارفه داخلی این سازمان با بیان اینکه غایت مجموعه سیاست‌های علمی و فرهنگی  برای رسیدن به تعالی انسان است، اضافه کرد: اگر این تلاش‌ها جهت دار باشد سبب رشد انسان می‌شود؛ همه ما در زندگی به اعتقاداتی پایبند هستیم که در ساختار زندگی‌مان تاثیرگذار است.

دکتر نعمت زاده با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری فراز و نشیب های داشت که قاعدتا هر کاری در بدو ورود با مشکلات اجتناب ناپذیر روبرو است، افزود: مسلما فردی که در روزهای تاسیس، اداره آن را بر عهده می گیرد تلاش بسیاری را انجام می دهد که قابل تقدیراست.

رئیس جدید پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه مجموعه فعالیت‌های ما، مانند دوی امدادی است که تا جایی حرکت می‌کنیم و بعد به دست فرد دیگری می سپاریم، ادامه داد: مهم این است که معنا و مفهوم این تلاش را درک کنیم، مجموعه عالم هستی سراسر قدرت است که هدف انسان شناخت هستی و تبدیل آن به فناوری است.

دکترنعمت زاده با بیان اینکه در هر ذره‌ای از مخلوقات هستی قدرتی نهفته است، گفت: همه سازمان‌ها و نهادها در تلاش برای شناخت قدرت ذرات هستی هستند و هنر ما تبدیل قدرت به علم و علم به فناوری و در ادامه به ثروت است، که اگر درست صورت گیرد همه را داریم، اما مسیر درست نباشد اگر به مقامات عالی هم برسیم؛ بازنده هستیم.

وی  یکی از اقدامات اساسی در راستای تکالیف ذاتی پارک علم و فناوری را تلاش در جهت تبدیل نگاه کارجویی به فرهنگ کارآفرینی اعلام کرد.

نعمت زاده با بیان اینکه پارک علم و فناوری تبیین فرهنگ کار و کارآفرینی فناورانه را برعهده دارد، ادامه داد: آنچه ما امروزه بیشتر این تهدید یا چالش یا آسیب را در بازار اشتغال می‌بینیم، اشتغال‌زایی فارغ التحصیلان است که اتفاقاً‌ با اقتصاد دانش‌بنیان بیشتر فرصت شغلی پیدا خواهند کرد. افزایش کمیت شرکت‌های دانش‌بنیان به آن مقداری که رهبر انقلاب مطالبه می‌کنند و هدف‌گذاری کردند و به آن مقداری که اقتصاد امروزه به آن نیازمند است، مستلزم مقدماتی از جمله خود افرادند. امروزه هر دانشجوی که در دانشگاه در هر رشته‌ای دارد تحصیل می‌کند، خودش را باید برای راه‌اندازی یک شرکت دانش‌بنیان یا قرارگرفتن در زنجیره خلق ارزش شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف کند.

در اقتصاد دانش‌بنیان هم بیش از آنچه مشاغلی را منقرض کند و از بین ببرد، مشاغل جدیدی خلق خواهد کرد، ولی این تاکید لازم است که ما به اشتغال‌زایی سرمایه‌های انسانی کارآفرینان تاکید داشته باشیم.

وی یکی از رمزهای موفقیت پارک علم و فناوری را کوچک و چالاک بودن آن اظهار کرد و گفت: این چالاکی  باید حفظ شود و در این راستا نیاز است که به شعار سال که توسط رهبری با عنوان تولید و دانش بنیان برای افزایش اشتغال در جامعه اعلام شد، توجه داشته باشیم و نسبت به تحقق آن کار جهادی و تلاش مضاعف کنیم تا زیست بوم نوآوری و فناوری استان مازندران در دولت مردمی با سرعت بیشتر به رشد و بالندگی برسد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری مازندران

منبع خبر

پارک علم و فناوری مازندران

پارک علم و فناوری مازندران

پارک علم و فناوری مازندران یک پارک علم و فناوری در شهر ساری می باشد

    نظرات