اظهارات دکتر خیرالدین در اجلاس سراسری روسای پارک‌های علم و فناوری کشور، به میزبانی پارک علم و فناوری فارس

اظهارات دکتر خیرالدین در اجلاس سراسری روسای پارک‌های علم و فناوری کشور، به میزبانی پارک علم و فناوری فارس

رشد ۴۰ درصدی اشتغال در پارک‌های علم و فناوری کشور/ الزامات تحقق اقتصاد دانش‌بنیان؛ توجه به بازار است

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به اهمیت توجه به بازار در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان گفت: از ابتدای امسال تا کنون اشتغال در پارک‌های علم و فناوری با رشد ۴۰ درصدی از ۶۵ هزار اشتغال به ۹۰ هزار اشتغال رسیده است.

دکتر علی خیرالدین در اجلاس سراسری روسای پارک‌های علم و فناوری کشور که به میزبانی پارک علم و فناوری فارس و با حضور معاونان وزارتخانه‌های صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت علوم در سیاست‌گذاری توسعه فناوری و نوآوری در کشور، صرفاً به دنبال مدیریت و نظارت است و بیشتر مایل هستیم از ایده‌های شرکت‌های فناور و پارک‌های علم و فناوری در سیاست گذاری‌ها استفاده کنیم.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تاکید کرد: برای اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با شعار سال، باید پارک‌های علم و فناوری کشور برنامه‌های مدون خود را برای اجرایی شدن ارائه کنند.

وی با بیان اینکه صرفاً ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان مهم نیست، اظهار داشت: باید اقتصاد کشور را به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هدایت کنیم و این مهم یک موضوع فرهنگی است که باید برای آن اقدامات لازم انجام شود.

دکتر خیرالدین خاطرشان کرد: الزامات تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، توجه به سمت بازار و تقاضا است. تولید و بازار باید مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان باشد، در غیر اینصورت در آینده شاهد شرکت‌های دانش‌بنیان بیکار خواهیم بود، مانند دانش‌آموختگان دانشگاهی که امروز بیکار هستند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: مسیر تبدیل واحدهای فناور مستقر در پارک ها به شرکت های دانش بنیان نوع ۳ در حال هموار شدن است. باید در این راستا ارائه مجوزها را تسهیل کنیم، به همین دلیل برای مراکز رشد موافقت اولیه ساده می‌شود تا در مراحل بعدی موافقت نهایی صادر شود.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری فارس

منبع خبر

پارک علم و فناوری فارس

پارک علم و فناوری فارس

پارک علم و فناوری فارس یک پارک علم و فناوری در شهر شیراز می باشد

    نظرات