در راستای مهارت‌افزایی و تعیین مسیر شغلی و حرفه‌ای دانشجویان؛ تفاهم‌نامه «دستیار فناوری» مابین پارک علم و فناوری و دانشگاه کردستان منعقد شد

در راستای مهارت‌افزایی و تعیین مسیر شغلی و حرفه‌ای دانشجویان؛ تفاهم‌نامه «دستیار فناوری» مابین پارک علم و فناوری و دانشگاه کردستان منعقد شد

در این تفاهم نامه همکاری مشترک طرفین در ساماندهی و اجرایی نمودن «طرح دستیار فناوری» با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی برای دانشجویان و دانش‌آموختگان در واحدهای فناور، تکمیل فرآیند تبدیل ایده به محصول و تسریع در روند انتقال فناوری، تقویت واحدها و شرکت‌های دانش بنیان با تامین نیروی انسانی متخصص و همچنین افزایش اثربخشی فارغ‌التحصیلان در داخل کشور و جلوگیری از خروج نخبگان از مهم‌ترین اهداف آن عنوان شده است.
"طرح دستیار فناوری" یکی از برنامه‌های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای هدایت هدفمند دانشجویان به سمت استفاده کاربردی و کسب تجربیات عملی آنها در راستای شکل‌گیری دانشگاه جامعه‌محور، پاسخگو و کارآفرین است که با هدف تربیت نیروی متخصص و اشتغال دانش‌آموختگان، اجرایی خواهد شد.
این طرح در بالا بردن روحیه امید، افزایش انگیزه تحصیلی، مهارت‌افزایی و تعیین مسیر شغلی و حرفه‌ای دانشجویان نقش بسزایی خواهد داشت و بستر لازم برای تربیت نیروی متخصص و تحقق یک دانشگاه نسل چهارم و جامعه محور را فراهم خواهد کرد. تقویت واحدهای فناور با تامین نیروی انسانی متخصص، توسعه همکاری متقابل پارک علم و فناوری و دانشگاه، جهت دادن به برنامه تحقیق و توسعه واحدهای فناور، افزایش مهارت‌ها و استعدادهای دانشجویان و ارتقا توان پاسخگویی دانشگاه به نیازهای جامعه از دیگر اهداف این طرح می‌باشد.

گفتنی است؛ مخاطبان این طرح دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با روزمه معتبر هستند و ماهیانه یک میلیون تومان به دانشجویان کارشناسی، دومیلیون تومان به دانشجویان ارشد وسه میلیون تومان به دانشجویان دکتری پرداخت، گواهی پایان دوره دستیار فناوری به دانشجویان موفق در این طرح اعطا می‌گردد؛ واحدهای فناور در صورت به کارگیری نیروهای دانشجویی از تسهیلات و سایر حمایت های مورد نظر برخوردارمی‌شوند.
دانشجویان و واحدهای فناور می‌توانند برای ثبت‌نام تا ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ به سامانه دستیار فناوری به نشانی www.parkintern.ir مراجعه کنند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری کردستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان یک پارک علم و فناوری در شهر سنندج می باشد

    نظرات