انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه علمی و کاربردی در راستای اجرای طرح دستیار فناوری

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه علمی و کاربردی در راستای اجرای طرح دستیار فناوری

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، در راستای تحقق اهداف طرح دستیار فناور که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری برنامه ریزی و جهت اجرا ابلاغ شده بود، دکتر حبیب آتش روز سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی و دکتر محمدعلی ناصری رئیس پارک علم و فناوری استان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

طرح دستیار فناوری با راهبرد و هدایت دو نهاد دانشگاه و پارک علم و فناوری در هر استان برنامه ریزی شده است. این طرح براساس هدایت هدفمند آموزه های دانشجویان در راستای استفاده کاربردی و کسب تجربه عملی جهت شکل گیری دانشگاه جامعه محور و کار آفرین و ایجاد انگیزه و حس امید در دانشجویان و با هدف تربیت نیروی متخصص، تنظیم و برنامه ریزی شده است.

این طرح دارای مراحل اجرایی متعددی است که در مرحله اول انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین برای شروع کار است. دانشجویان علاقه مند به مشارکت در این طرح می توانند با مراکز آموزشی محل تحصیل خود ارتباط برقرار نمایند.

حبیب آتش روز سرپرست دانشکاه علمی و کاربردی واحد خراسان جنوبی، یکی از مشکلات اصلی فارغ التحصیلان کمبود مهارت دانست و گفت : اجرای این طرح باعث افزایش مهارت و انگیزه در دانشجویان شده و باعث می شود که پس از فارغ التحصیلی جدای اندختن تجربیات مفی، رزومه مناسبی برای ورود به بازار کار تهیه کنند.

ناصری رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی ضمن اعلام فعالیت بیش از ۱۷۰ شرکت دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان گفت: خوشبختانه تعدد شرکت های پارک زمینه ساز بهره مندی دانشجویان بیشتری از این طرح می شود از این رو پیگیری اخذ اعتبارات بیشتری برای جذب حداکثری دانشجویان هستیم. وی مواهب اجرای طرح دستیار فناوری را افزایش مهارت، کسب تجربه، آشنایی با کسب و کار دانست و گفت در صورتی که این سه مهم در زندگی دانشجویان ما اتفاق بیفتد، تاحد زیادی معضل بیماری در کشور حل خواهد شد.

گفتنی است این تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه های بیرجند، پیام نور، صنعتی بیرجند، فنی و حرفه ای بیرجند، بزرگمهر قائنات نیز منعقد شده است.

لینک کوتاه خبر : https://b2n.ir/y08984

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

منبع خبر

پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

پارک علم و فناوری خراسان جنوبی یک پارک علم و فناوری در شهر بیرجند می باشد

    نظرات