سومین فراخوان برنامه ملی گرنت فناوری - طرح جوانه

برنامه گرنت فناوری، با هدف ارتقاء فعالیت‌های توسعه و تجاری‌سازی فناوری در دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و حرکت به سوی شکل‌گیری دانشگاه‌های نسل سوم، پاسخگو، کارآفرین، جامعه‌محور، مولد، ثروت‌ساز و ارزش‌آفرین برنامه‌ریزی شده است. در واقع این برنامه سازوکار اجرایی و مالی است که بخشی از منابع مالی فعال در عرصه توسعه فناوری و نوآوری را در یک چرخه کاری هدفمند، به حوزه فناوری و نوآوری این موسسات هدایت می‌کند.
اجرای این برنامه به منظور تحقق هدف فوق، با راهبری و هدایت معاونت پژوهش و فناوری وزارت عتف به عنوان نهاد مجری ملی و با پشتیبانی نهادهای ملی حامی، مانند سازمان برنامه و بودجه، معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت و دیگر حامیان ملی، برنامه‌ریزی شده است. در این برنامه پارک‌های علم و فناوری علاوه بر مسئولیت اجرای برنامه در سطح محلی، مسئولیت تامین بخشی از منابع مالی-حمایتی برنامه را بعهده دارند. دبیرخانه ملی این طرح زیر نظر دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری فعالیت می‌کند و مسئولیت هماهنگی اجرای برنامه گرنت فناوری را در سطح ملی بعهده دارد.
این برنامه در سه بخش حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های فناورانه و نوآورانه، حمایت از تحقیقات فناورانه و نوآورانه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی اعضای هیات علمی و محققین در دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و حمایت از شرکتی‌های نوپا فناور و نوآور زایشی این موسسات، و از طریق فراخوان سراسری انجام می‌گیرد.


طرح جوانهمهلت ثبت‌نام و دریافت کاربری از اول خرداد تا پانزدهم تیر ماه ۱۴۰۱ است

ثبت نام
لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری استان لرستان

  پارک علم و فناوری استان لرستان

  پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

   نظرات